۲۵

شهریور
۱۳۹۶

۱۰ ساختمان زیبا و شگفت انگیز از هاندرتواسر

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 112 0

فریدنریخ هاندرتواسر یک هنرمند و معمار اتریشی بود که کل کار خود را صرف منحنی کردن طبیعت منظم برخلاف خط مستقیم کرد. از اواسط دهه ی ۷۰ تمام ساختمان های شگفت انگیزش منحنی شدند و با چشم اندازهای طبیعی ادغام شدند. این لیست یک مرور کلی بر بهترین نمونه های از معماری هاندرتواسر با سطوح ناهموار، پنجره ی منحصر به فرد، و پوشش گیاهی خودرو می باشد.با اصفهان تور همراه شوید.

 

خانه رونالد مک دونالد (Ronald McDonald Haus)

خانه ی رونالد مک دونالد در اسن (Essen) ، یکی از ۱۶ خانه در آلمان است که خانه ای را دور از خانه های دیگر برای خانواده های کودکان تحت درمان در نزدیک بیمارستان فراهم کرده است. این ساختمان با ۱۷ اتاق ویژه ، شخصا توسط فریدنریخ هاندرتواسر طراحی شده است. هر عنصر طراحی رنگارنگ این خانه، معانی زیادی دارد، ساختار حلقه ای شکل اطراف به معنای در آغوش کشیدن مهمان ها می باشد.

 

کانست هاوس وین

کانست هاوس وین (خانه هنر وین) تنها نمایشگاه دائمی هاندرتواسر در جهان می باشد. همچنین به طور منظم میزبان نمایشگاه های موقت دیگر هنرمندان است. این موزه به واسطه ی به روز شدن ساختمان در سال ۱۸۹۲ ساخته شد. کل ساختمان به سبک مخصوص هاندرتواسر ، با طبقه های مواج و بدون توجه به خطوط مستقیم ، بازسازی شد.اینجا کمتر از نیم مایل با خانه ی مشهور هاندرتواسر فاصله دارد.

 

خانه هاندرتواسر

خانه هاندرتواسر در پلوشینگن (Plochingen) ، معماری و هنری چشم گیر در شهر جنوبی آلمان می باشد. حیاط داخلی مجموعه توسط هاندرتواسر طراحی شده است. ویژگی این ساختمان رنگ های شاد، اشکال گرد، بالکن های عجیب با ستون های سرامیکی، سرازیر شدن باران از ساختمان و جوانه زدن گیاهان از پشت بام ها می باشد.

 

کارخانه شراب سازی کوایکست

کارخانه ی شراب سازی کوایکست در دره نپا ، کالیفرنیا تنها پروژه ی ساخته شده توسط هاندرتواسر در ایالت متحده است. کارل دومانی مالک کارخانه ، می خواست یک شراب سازی کوچک و پایدار بسازد ، بنابراین با معمار هاندرتواسر دوست شد. تا حدودی به دلیل فرآیند طراحی و ساخت و ساز به روش غیر معمول هاندرتواسر ، تکمیل ساختمان ۱۰ سال طول کشید. کارخانه با کاشی و سرامیک، ستون نامنظم گرد و رنگ شده و طبقه های عمدا ناهموار طراحی شده است. گنبد کارخانه به شکل پیاز می باشد که توسط ورقه های طلا پوشیده شده است، و همچنین پشت بام پر از چمن و درختچه است.

 

ارگ سبز

ارگ سبز از سال ۲۰۰۵د ر قلب ماگدبورگ قرار دارد، و آخرین پروژه هاندرتواسر می باشد. در ابتدا از او خواسته شد تا یک خانه ی معمولی به سبک آلمان شرقی را تغییر دهد اما با گسترش این ایده، تصمیم به ساخت یک ساختمان کاملا جدید گرفته شد. ساختمان دارای یک هتل با ۴۲ اتاق همه با طراحی متفاوت ، یک سالن تئاتر ، ادارات ، مغازه ها ، مهدکودک و ۵۵ آپارتمان می باشد. با توجه به رشد درختان در حیاط و طبقات و روی پشت بام ، ساختمان این عنوان را دریافت کرد.

 

کلیسای هاندرتواسر

کلیسای هاندرتواسر یا کلیسای خیابان باربارا پریش ، محلی شاد و رنگارنگ برای عبادت در شهر اتریشی بانبک می باشد. کلیسای اصلی در دهه ی ۱۹۵۰ ساخته شد و توسط هاندرتواسر به همراه معمار مانفرد فوچبیچلر دوباره طراحی شد. این برج، سقف، نما، گنبد طلا، و دیگر گنبدها در شکلی غنی و متنوع می باشند. این ساختمان توسط ۱۲ دروازه به نمایندگی از ادیان و فرهنگ های بزرگ احاطه شده است.

 

رونربد بلوما

رونربد بلوما استراحتگاه آبگرم در نزدیکی شهر بد بلوما در اتریش است. به منظور همکاری بین انسان، طبیعت و معماری، هاندرتواسر یک داستان تخیلی خارجی و پیچشی زیبا را ابداع کرد که در آن لبه های خارجی در هیج جایی وجود ندارد و هیچ یک از ۲۴۰۰ پنجره شبیه به هم نیستند. برخی از اتاق ها با پنجره های رو به حیاط روشن در زیر زمین هستند. همچنین چشمه های آبگرم، گرما و تولید برق را برای استراحتگاه مهیا می کنند.

 

والداسپایرال

والداسپایرال در سال ۲۰۰۰ تکمیل شد و یک مجتمع ساختمانی در شهر دارمشتات (Darmstadt) ،  آلمان می باشد.این نام در انگلیسی به عنوان جنگل مارپیچی ترجمه شده ، و منعکس کننده هر دو طرح کلی ساختمان و این واقعیت که یک بام سبز دارد می باشد.این ساختمان شامل ۱۰۵ آپارتمان،پارکینگ و همچنین یک کافه واقع در بالای مارپیچ است. هیچ کدام از ۱۰۰۰ پنجره یکسان نیستند؛ تمام آن ها منحصر به فرد می باشند. به طور مشابه، دسته های مختلف در هر آپارتمان به درها و پنجره ها متصل هستند. برخی از آپارتمان ها به سبک شخصی هاندرتواسر طراحی شده اند و کاشی های رنگارنگ در حمام و آشپزخانه که ویژگی کار او هستند وجود دارند.

 

برج کاچباور

برج کاچباور ۳۵ متر ارتفاع دارد و در زمین های آبجوسازی در آبنزبرگ (Abensberg) ،شهری در پایین بایرن در آلمان قرار دارد. هاندرتواسر در سال ۲۰۰۰ در مرحله ی برنامه ریزی ساختمان در گذشت و برج زیر نظر لئونارد سالِک، صاحب آبجوسازی ، همراه با نظارت معمار پیتر پلیکان بر روی ساخت و ساز تکمیل شد.

 

خانه هاندرتواسر 

خانه هاندرتواسر یک ساختمان رنگارنگ در نزدیکی مرکز شهر وین است. هاندرتواسر این ایده را با توجه به طراحی ساختمان معمار کراوینا توسعه داد. هر یک از ۵۲ آپارتمان رنگ های مختلف دارند؛ برخی ها با چندین درخت که سقف را پوشش دادند خارج از تناسب ساختمان هستند، در حالی که درختان بیشتری داخل واحدهای دیگر رشد کردند،و شاخه های آن ها به بیرون پنجره ها چسبیده است. ساخت و ساز این ساختمان در سال ۱۹۸۵ به پایان رسید؛ و امروز بخش اصلی میراث فرهنگی وین است.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید