۲۴

دی
۱۳۹۶

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 194 0

همیشه قصد از سفربه مقاصد جدید دیدن جاذبه های طبیعتی وتاریخی می باشد.با ما در مرکز مشاوره سفر طلوع سفریاد همراه باشید تا درادامه این مطلب با جاذبه های کشور مقدونیه بیشتر آشنا شویم کشور مقدونیه از جاذبه های طبیعی همچون دریاچه و غار و پارک ملی گرفته تا بناهای تاریخی همچون کلیسا بهره مند می باشد.

Avery Stonich

مقدونیه ممکن است یکی از مکانهای جالب و جذاب جهان باشد. جمهوری یوگسلاوی سابق، این کشور کوچک، که به سختی بزرگتر از ورمونت است، بین یونان، آلبانی و بلغارستان در شبه جزیره بالکان قرار دارد.

مقدونیه مدرن امروز، یک ذوب ریخته گری از ایرانیان، یونانی، رومی، عثمانی، صربستان و طعم شوروی است. دوستان از قهوه در کافه های بیرون از منزل فرار می کنند چون گرسنه گریه های Slavic در میان فرهای دود سیگار و عینک های کلینکر از راکیا می گذرد. گنبدهای گرد از کلیساهای ارتدکس مسیحی به اشتراک گذاشته شده در افق با برج های مساجد مسلمان، کوه سنگ آهک کوه در روستاهای آرام افزایش می یابد، و دریاچه های پر زرق و برق دار حومه وحش

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

پیاده روی کوه Ljuboten

کوه های شر برای ۹۹۴ مایل در شمال غربی مقدونیه به ابرها می رسند و به ۸۰۰۰ فوت می رسند. اوج برجسته برجسته کوه Ljuboten (8196 فوت) مورد توجه قرار گرفته است. پیاده روی پنج ساعته به بالا می تواند در یک روز کامل شود. ویلا لووبوتن کوه ریزورت، یک مهمانسری ساده که در کنار دریاچه قرار دارد، در ارتفاع ۵۵۰۰ فوت، پایه عالی است. از آنجا، حوضچه های نرم، گل وحشی به سوی اجلاس باتلاقی را دنبال کنید. قبل از بازگشت به ویلا، از دیدگاه های فوق العاده ای از مقدونیه و کوزوو استفاده کنید، جایی که آتش گرم و عطر و طعم دلپذیری از جشن های پخته شده در خانه، از مسافران خسته شده است.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

Slither through a cave

از طریق یک غار سرازیر می شودچشم انداز کارست سنگ آهک مقدونیه مانند پنیر سوئیس است که دارای بیش از ۳۰۰ غار است. یک کت اسپلکانینگ ببرید و از طریق یک سوراخ کوچک در سنگ ها را فشار دهید تا وارد زیرزمینی در Gorna Slatinska، یک لبه هابیت چهارچرخی شوید که به شما اجازه می دهد تا از طریق آن تنها در صورت تمایل به لغزش بروید. با استفاده از چراغ جلو، اردک تحت استالاکتیت های عجیب و غریب و طعمه خفاش های کوچک که از سقف گرد و غبار. جامعه ی غارتگری محلی، اورسوس اسپلیوز، غارها را در منطقه تحقیق می کند و می تواند آنچه را که پیدا کرده است به شما نشان دهد.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

Visit the Painted Mosque

هر بنای تاریخی مذهبی در مقدونیه ممکن است کم رنگ در مقایسه با مسجد رنگی، یک شاهکار قرن ۱۵ در تتو باشد. الگوی پر جنب و جوش بیرونی نقاشی های مستطیلی که قاب پنجره های مشبک را طراحی کرده اند، فقط یک اشاره بزرگ درون آن است. کفش های خود را لغزید و در داخل گام بگذارید. فک شما ممکن است در اثر آثار هنری چرخشی که هر یک اینچ از دیوارها و بالکن ها را پوشش می دهد کاهش پیدا کند.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

Dive into history in Ohrid

پاشنه های خود را در اوهریت قرار دهید و ممکن است فکر کنید که شما به مدیترانه منتقل شده اید. آبهای شفاف Ohrid یکی از قدیمی ترین دریاچه های جهان، بیش از یک میلیون سال پیش است. در امتداد ساحل سرسبز و تپه ای، شهر اوهریت، که در آن ۵۶،۰۰۰ نفری و یکی از قدیمی ترین شهرک های اروپا قرار دارد، قرار دارد. کل منطقه به عنوان یک دارایی جهانی میراث جهانی یونسکو تعیین شده است.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

Rock climb or kayak in Matka Canyon

کمتر از ۱۰ کیلومتر از اسکوپیه، کانکت ماتکا است، جایی که رودخانه ترسا قبل از جمع شدن در دریاچه امارات، متروک می کند. به سمت انتهای جاده بروید و یک میز روی تراس سنگی در رستوران Lakefront هتل Canyon Matka بگیرید. اجاره قایقرانی و قایقرانی را به غار Vrelo، شکاف عمیق با مسیرهای روشن و مراحل چوبی است که منجر به دریاچه های زیرزمینی. تورهای موتور قایق برای کسانی که دارای تورم کمتر هستند در دسترس هستند.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

Explore Skopje

پایتخت مقدونیه خانه بیش از نیمی از میلیون نفر است که ترکیبی از قدیمی و جدید است. اولین علامت برای دیدار شما صلیب هزاره ۲۱۷ پا است که تاج کوه وودنو را می دهد. برای دیدن آسانسور، کوهنوردان به جاده سفر می کنند.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

کلیسای سنت جان Church of St. John

از باشکوه ترین کلیساهای مقدونیه که ترکیبی از سبک های معماری بیزانس و ارمنی را دارد و درست کنار رودخانه واقع شده است. این کلیسا به افتخار سنت جان ساخته شده و به یک مکان الهام بخش برای تفکرات معنوی شناخته می شود. در فضای بیرونی مجسمه های سرامیکی و سنگی وجود دارند که به زیبایی کلیسا افزوده اند و با اینکه نقاش و سارزنده ها چندان شناخته شده نیستند اما به خوبی از آنها حفاظت شده است. این ساختار منحصر به فرد از زیباترین کلیساهای کشور مقدونیه و همچنین منطقه بالکان شناخته شده است.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

بازدید از قلعه ساموئل Samuel’s Fortress

شهر اهرید در دوران بیزانس شهری بزرگ و مرکز فرهنگی و برای مدت کوتاهی نیز پایتخت بود. زمان پایتخت، امپراطور دوران قلعه خود را روی تپه ای در مرکز شهر بنا کرد. قلعه ساموئل یکی از قوی ترین قلعه ها در منطقه بالکان است. امروزه ۱۸ برج و ۴ دروازه از ساختار اصلی باقی مانده و با توجه به موقعیت استراتژیک خود و با داشتن چشم اندازی از شهر و دریاچه، تبدیل به مکانی ایده آل شده است.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

پل سنگی استون Stone Bridge

پل سنگی با شکوه استون در شهر اسکوپیه و بر روی رود واردار Vardar قرار گرفته و دو بخش قدیمی و جدید شهر را به یکدیگر متصل می کند و عنصر اصلی ارتباط روزانه ساکنان و همین طور بازدیدکنندگان است. این پل سنگی در مقابل تمام بلایای طبیعی و تهدید های تاریخ مقاومت کردو چندین بار بازسازی و حفظ شد از این رو ارزش بسیار زیادی دارد و بازدید از آن واجب است.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

گردش در پارک ملی ماوراوو Mavrovo National Par

درخت ها، آبشارها و آرامش مطلق این منطقه، نفس هر مسافری را تازه می کنند. ماوراوو جادوگر زیبایی است که هر فردی را جذب خود می کند خصوصا در تابستان که بسیار شگفت انگیز می شود. در این منطقه روستاهایی وجود دارند که مناسب و ایده ال برای ماجراجویان هستند. اگر علاقه به پنیر هم داشته باشید کارخانه های آن در این منطقه به وفور دیده می شوند.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

دریاچه ماوراوو Mavrovo Lake

بزرگترین دریاچه مصنوعی در کشور مقدونیه همین دریاچه ماوراوو است که در منطقه ای هم نام خودش قرار دارد. این دریاچه زیبا در ماه های تابستان یک مکان عالی و ایده آل برای شنا و قایقرانی به شمار می رود. همین طور کلیسای نیمه غرق شده در وسط دریاچه نیز به جذابیت آن افزوده است. این دریاچه و در کل منطقه آن نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر با شهر اسکوپیه فاصله دارد.

۱۲جاذبه توریستی مقدونیه

باتوجه به مطالبی که بالاخواندیم کشور مقدونیه کشوری توریستی می باشد وجاذبه های این کشور آدمی را به سوی این کشور میکشاند و مطمئنا” روزهای خوبی را دراین کشور میتوانیم بگذرانیم.

واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید