۲۸

مرداد
۱۳۹۶

مزایا و معایب سفر با قطار

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 333 0

شبکه ی راه آهن در سراسر جهان به شدت توسعه یافته اما هنوز کامل نشده و برای رفتن به برخی مکان ها با محدودیت روبرو هستیم.با این حال سفر با قطار ناب ؛الهام بخش و به گفته ی برخی افراد جادویی است.به همین دلیل است که مردمان زیادی سفر با قطار را به دیگر وسایل حمل و نقل ترجیح می دهند .

در این مقاله اصفهان تور به مزایا و معایب سفر با قطار می پردازیم :

مزایای راه آهن
استقرار در مرکز شهر
برخلاف فرودگاه ها ؛ایستگاه های قطار معمولا در وسط شهر واقع شده اند تا هم دسترسی به آنها ساده تر باشد و هم کم هزینه تر.برای رسیدن به ایستگاه نیاز به صرف زمان زیادی هم نخواهد بود.

 

 

بررسی طولانی مدت و امنیت خطوط
برای سفر با قطار دیگر نیازی نیست تا در صف های طولانی برای چک کردن های امنیتی وقت تلف کنید.شما حتی می توانید دقایقی قبل از حرکت قطار اگر جای اضافی داشته باشد؛بلیط تهیه کرده و به سفر بروید.

محدودیت برای چمدان ها و هزینه ی آن
هیچ محدودیتی در رابطه با وزن چمدان ها و یا تعداد آنها وجود ندارد.فقط باید به این توجه کنید که آنقدر سنگین نباشد که نتوانید آنها را جا به جا کنید.

گسترده بودن شبکه راه آهن
همانطور که گفته شد شبکه ی راه آهن در تمامی شهرها به شدت توسعه یافته حتی برای رفتن به شهرهای کوچک نیز می توانیداز قطار استفاده کنید.در برخی مسیرها حتی در یک روز چندین نوبت رفت و آمد وجود دارد.به همین دلیل است که می تواند گزینه ی مناسبی برای سفر باشد.

خواب در قطار و زمان سفر
اگر تا مقصد مسافت طولانی در پیش دارید و شب نیز در قطار هستید ؛از بابت خوابیدن خیالتان راحت باشد.زیرا صندلی های قطار خیلی راحت به تخت تبدیل می شوند و تنها با داشتن یک پتو می توانید شب راحتی را پشت سر بگذارید.

مناظر زیبا
ریل راه آهن معمولا از میان شهرها و روستاها می گذارد که بادیدن مناظر زیبا می توانید سرگرم شوید.

آرامش و سکوت
قطار محل مناسب برای نشستن و استراحت کردن است.موردی که بسیار آرامش بخش خواهد بود ؛خیره شدن از پنجره به مناظر بیرون در سکوت است.همچنین از زمانی که در قطار دارید می توانید به خوبی استفاده کنید و آنرا صرف خواندن کتاب؛مجله و یا بررسی برنامه ریزی هایتان برای مقصد بکنید.

آسایش
صندلی های قطار خیلی بزرگتر از صندلی های هواپیما است.در برخی از قطارها نیز جلوی صندلی میز کوچکی برای راحت انجام دادن کارهایتان وجود دارد.پس از این بابت در راحتی کامل خواهید بود.

قابل اعتماد و برنامه ریزی
برنامه های قطار بالای ۹۰% به درستی و بدون تاخیر یا کنسلی اجرا می شود .در صورتی که این درصد در رابطه با هواپیما ۶۵% است.البته بر روی برنامه ی هواپیما ،مسائلی نظیر آب و هوا تاثیرگذار است که بر برنامه ی قطار تاثیری ندارد.

سرگرم کننده
سفر با قطار همیشه لذت بخش بوده است.شاید به دلیل این است که راحتی در آن نظیر راحتی در خانه ی خود است.

معایب راه آهن
هزینه
هزینه ی قطار بر خلاف تصور چندان ارزان هم نیست.البته تخفیفاتی برای برخی از گروهها در نظر گرفته شده اما مسلما شامل همه نمی شود.

کاهش سرعت برای سفر راه دور
اگر مسافت شما خیلی طولانی است ؛عاقلانه تر است که از هواپیما استفاده کنید اگر نمی خواهید در مسیرهایی که قطار متوقف می شود پیاده شوید.

 

 

 

گیج کننده
برنامه قطار می تواند یک کمی گیج کننده باشد؛ به خصوص برای مبتدیان ؛اما یادگیری آن آسان است. بسیاری از شهرستانهای بزرگ، و چند شهر کوچک، بیش از یک ایستگاه قطار دارند.این غیر معمول نیست که زمانی که یک قطار به ایستگاه می رسد ؛ساعت حرکت دیگری می رسد.برخی در ایستگاه اشتباه می ایستند؛پس بلیط خود را به دقت بخوانید.
قصد اصلی شما از سفر لذت بردن از آن است.جال با رعایت برخی نکات می توانید این سفر را لذت بخش تر کنید.
پیدا کردن صندلی
بهترین راه برای داشتن صندلی در قطار رزرو آن از قبل است.حال اگر بدون رزرو از قبل تصمیم به سفر با قطار گرفته اید ،صندلی را انتخاب کنید که به رزروشین نزدیک تر باشد و همچنین به برچسب ها دقت کنید که صندلی برای کسی نباشد.اولین صندلی خالی را از آن خود کنید.
خوب جا دادن وسایل
برای استفاده از قطار دیگر چندان محدودیت های سوار شدن هواپیما را ندارید.در این موقعیت بعضی از اشخاص وسایل بسیار زیادی همراه خود می آورند که این مسئله باعث نارضایتی دیگر مسافران می شود.سعی کنید وسایلتان را طوری بسته بندی کنید که به راحتی بالای سر جا دهید.

هوشمندانه وسایل را جمع کنید
همانطور که در بند بالا گفته شد ؛ برای قطار محدودیت بار آنچنان وجود ندارد.اما برای ایمن بودن در برابر دزدان در کمین نشسته و همچنین راحتی خودتان در جا به جایی و حرکت بهتر است در انتخاب وسایل همراهتان هوشمندانه عمل کنید.
استفاده هوشمندانه از زمان قطار
اگر زمانی که در قطار هستید نسبتا طولانی است ؛از آن برای برنامه ریزی در مورد مقصد استفاده کنید.می توانید کارهایی که از انجام آنها در خانه باز مانده اید مانند شارژ گجت ها را انجام دهید.می توانید در مورد مقصد اطلاعاتی که به دست آورده اید را دوباره مطالعه کنید.حتما در نظر داشته باشید که از زمان موجود در قطار بهترین استفاده را بکنید.
قوانین و مقررات قطار را دنبال کنید
زمانی که در حال سفر با ماشین شخصی خود هستید نیازی به کنترل سر و صداها نیست.اما زمانی که در حال سفر با اشخاص مختلفی هستید باید خیلی مسائل را مورد توجه داشته باشید.باید به حقوق دیگران احترام بگذارید.آخر شب نیز کفش های خود را در بیاورید تا پاها استراحت کنند.البته رعایت مسائل بهداشتی را نیز در نظر داشته باشید.
صحبت با دیگر مسافران
در سفر می توانید با پرسیدن یک سوال و یا تعارف کردن خوردنی با مسافران بغل دستیتان ارتباط برقرار کنید و این می تواندشروعی باشد برای دوستی و داشتن سفری خوب.
در نظر داشتن خورد و خوراک
در قطار بوفه برای عرضه ی خوردنی و نوشیدنی موجود است اما باید بدانید که هزینه ی آن بسیار بالا است.شما می توانید در خانه ساندویچی تهیه کنید و برای نوشیدن چای و یا قهوه فلاسک کوچکی همراه بیاورید.

استراتژی ورود
زمانی که به مقصد میرسید در ایستگاه قطار معمولا وسایل حمل و نقل به اندازه ی کافی موجود است و شما می توانید نسبت به برنامه ای که دارید اقدام کنید.اما برای اقدامی بهتر باید اطلاعات و آگاهی خوبی نسبت به مقصد و فاصله ی راه آهن تا شهر داشته باشید.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید