۲۳

بهمن
۱۳۹۶

اقامتگاه روستایی بوم کلبه کوهسار پرشکفت

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 131 0

اقامتگاه بومگردی کلبه کوهسار در دامنه کوه بیل روستای زیبای پرشکفت خانه ای روستایی ازجنس سنگ و چوب میباشد. این اقامتگاه به مساحت۱۵۰۰ متر با درختان سیب و انگور دارای ۳ اتاق میباشد. در این خانه غذا رنگ و بوی خاصی دارد و دلیل ان مواد اولیه ارگانیک است که درحیاط خانه کاشت میشود. با ما در مرکز مشاوره سفر طلوع سفریاد همراه باشید، میخواهیم در مورد این خانه بیشتر بخوانیم.

اقامتگاه روستایی بوم کلبه کوهسار پرشکفت

از شهر شعر و ادب و عرفان، شیراز، اگر به سمت کوه بیل برویم در منطقه ارژن، یکی از دیدنی ترین روستاهای استان فارس را می بینیم. روستای پرشکفت که در دامنه کوه بیل قرار گرفته است. خانه های محلی های این روستا روی شیب تند این کوه سال هاست که برقرار هستند. ویژگی اصلی این خانه ها روش ساخت آنهاست بطوریکه دیواره های سنگی این خانه ها بدون ملات و به روش خشکه چین بنا شده است. در میان این خانه های سنگی اقامتگاه بوم گردی بوم کلبه، خانه سنتی است که درهای خود را به روی مشتاقان طبیعت بکر منطقه پرشکفت گشوده و با آداب و رسوم محلی از آنها میهمان نوازی می کند. ویژگی خاص این روستا جدا از خانه های قرص و محکمش ، گویش خاص مردم این منطقه هست. یکی از زیبا ترین و در عین حال اصیل ترین گویش های فارسی که شبیه به گویش ایران باستان و خصوصا زمان ساسانیان است. زبانی که طی این همه سال اصالت خود را حفظ کرده و فرهنگ غنی و کهن ایرانی را به زیباترین شکل به نمایش گذاشته است.

اقامتگاه روستایی بوم کلبه کوهسار پرشکفت

اقامتگاه بوم کلبه کوهسار در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و زیر بنای ۲۰۰ متر مربع در محیطی سرسبز با درختان انگور، سیب و به مکانی دلنشین برای رهایی از زندگی شهری  و آشتی با طبیعت و زندگی روستایی است. این اقامتگاه ۳ اتاق اقامتی با معماری سنتی دارد که می‌تواند پذیرای ۲۰ گردشگر طبیعت دوست باشد. در این اقامتگاه از مسافران با غذاهای سنتی لذیذ به همراه نان گرم محلی پذیرایی می‌شود. در حیاط اقامتگاه علاوه بر درختان، باغچه‌ایی برای کاشت گوجه، بادمجان و انواع سبزیجات بصورت ارگانیک در نظر گرفته شده است تا طعم غذاهای محلی با استفاده از مواد اولیه ارگانیک دو چندان شود. اقامتگاه دارای ۲ حمام و سرویس بهداشتی ایرانی-فرنگی می‌باشد.

اقامتگاه روستایی بوم کلبه کوهسار پرشکفت

آدرس: ایران – فارس – شیراز شهرخان زنیان، روستای پرشکفت بخش ارژن

اقامتگاه بومگردی  کلبه کوهسار پرشکفت را میتوانید در شرکت خدمات مسافرتی طلوع سفریاد رزرو نمائید.

تلفن:۰۳۱۳۲۳۵۲۶۷۳

واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید