۰۷

شهریور
۱۳۹۶

جاذبه های گردشگری بوشهر

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 253 0

 بوشهر یکی از شهرهای ساحلی کشورمان است که در کنار زیبایی های خدادادی و طبیعی دارای آثار باستانی متعددی از قبیل عمارت ملک ،آب انبار قوام ،گور دختر و … می باشد ، که بوشهر را تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری کشورمان کرده است، اصفهان تور نگاهی دارد به مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر ،  پس با ما همراه شوید.

نخلستان‌های سرسبز:

نخلستان‌های سرسبز و سربه فلک کشیده شهر آب‌پخش جلوه بسیار دیدنی به این منطقه داده است و هیچ مسافری را بدون توقف اجازه عبور نمی‌دهد. وجود کانال‌های پر آب‌ در دو سمت مسیر ورودی شهر آب‌پخش طراوت و نشاط خاصی به این منطقه بخشیده است تا مسافران نوروزی بتوانند از آب و طبیعت در کنار هم بهره ببرند.

 

گنبد نمکی:

گنبد نمکی جاشک در استان بوشهر و در نزدیکی روستای گنخک در فاصله ۶۴ کیلومتری جنوب شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی و درکیلومتری جنوب شرقی بندر بوشهر و  در ۱۴۴ کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان قرار دارد یکی از بزرگترین و زیباترین گنبد نمکی ایران و خاورمیانه به شمار می آید.

 

 عمارت ملک:

عمارت ملک مجموعه ساختمانی تاریخی واقع در بخش مرکزی شهرستان بوشهر یکی از آثارهای تاریخی و از نقاط دیدنی استان بوشهر است.

 

 موزه رئیس‌علی دلواری:

رئیس‌علی دلواری از سرداران مبارزه با استعمار در استان بوشهر است که خانه وی تبدیل به موزه شده و پذیرای گردشگران است.

 

آب‌انبار قوام:

آب انبار قوام (بوشهر) واقع در بخش مرکزی شهرستان بوشهر یکی از آثار تاریخی و از نقاط دیدنی استان بوشهر در جنوب ایران است. ساختمان «آب انبار قوام» در محوطه باری در جانب غربی شهر بوشهر و در (کنار دریا) قرار گرفته است. تاریخ بنای این آب انبار (برکه) به ۱۵۰سال بیش بر می‌گردد.

 

 گور دختر:

گور دختر در جاده برازجان به کازرون قرار دارد که دارای سقفی شبیه مقبره به مقبره کوروش بزرگ دارد و خود مقبره نیز به سبک مقبره کوروش کبیر ساخته شده‌ است و باستان شناسان نیز تایید کرده‌اند که این اثر متعلق به ۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح و به دوره هخامنشیان است.

 

کاروانسرای مشیرالملک دشتستان:

کاروانسرای مشیرالملک در سال ۱۲۵۰ شمسی به فرمان حاج میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک ساخته شد و تا سال ۱۳۰۰ شمسی به عنوان کاروانسرا استفاده می‌شد که به دلیل واقع شدن شهر برازجان بر سر راه تجارتی شیراز به بوشهر مکانی مناسب جهت استراحت کاروانیان بوده است.

 

 قلعه خورموج:

قلعه خورموج که قسمتى از آن به نام قلعه محمدخان دشتى و قسمت دیگر آن به نام قلعه جلال‌خان معروف بوده در شهر خورموج قرار داد. از این بنا براى سکونت و مقاصد نظامى و دیده‌بانى استفاده مى‏شده است. شاه‌نشین‏‌ها و گوشواره‌‏ها به سبک سلجوقى بنا شده بودند. گچبرى دیوارها و درون اتاق‏ها و تزیینات اصلى قلعه بسیار جالب است و سبک بنا با بناسازى و گچبرى و طاق‌سازى کاخ اردشیر در فیروزآباد فارس همانند است.

 

 منطقه تاریخی توز:

شهر تاریخی تَوَّز یا توج یکی از شهرهای مهم دشتستان قدیم بوده و از اهمیت بسیاری برخوردار و در نزدیکی روستای زیراه کنونی قرار داشته است که در محلى بین روستاهاى زیرراه، اردشیر‌آباد و سعدآباد از توابع دهستان‌هاى دشتستان در حاشیه رودخانه شاپور دالکى قرار دارد.

البته این‌ها تنها بخش‌هایی از جاذبه‌های دیدنی استان بوشهر است که از دیگر جاذبه‌ها می‌توان به خانه قدیمی قاضی (محله بهبهانی بوشهر) – منطقه باستانی ریشهر (۸ کیلومتری جنوب بوشهر) – مقبره ژنرال انگلیسی (بوشهر، خیابان امام خمینی) – گورستان شخاب (جنوب بوشهر) – مسجد شیخ سعدون (مرکز شهر بوشهر) – کلیسای مسیح مقدس (مرکز شهر بوشهر) – قلعه هلندی‌ها (شمال شرقی جزیره خارک) – معبد پوزئیدون -خدای دریا- (جزیره خارک) – گورستان باستانی جزیره خارک، امامزاده میرمحمد حنفیه، کلیسای قدیمی خارک (جزیره خارک) – تل مرو، تل طلسمی (جنوب برازجان) – تل خندق، تا پهن (شمال برازجان)  – معبد کلات (۳۰ کیلومتری خورموج؛ روستای حیدری) – امامزاده میرارم (جنوب خورموج) – قلعه زائر خضرخان (شمال اهرم) – امامزاده سلیمان (جاده گناوه -دیلم) – خرابه‌های بندر سینیز (۲۰ کیلومتری بندر دیلم، حوالی خور امام حسن) – خرابه‌های بندر مهروبان (۲۴ کیلومتری شمال بندر دیلم) – امامزاده حسن (شهر امام حسن) – مسجد بر دستان (شهرستان دیر) – شاهزاده ابراهیم (ننیزک دشتستان) – امامزاده عبدالمهیمن (بوشهر نزدیک ریشهر) اشاره کرد.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید