۲۴

دی
۱۳۹۶

کارناوال وحشت با حضور شیاطین درمقدونیه

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 264 0

درکشور مقدونیه یک فستیوال هرساله درروستای ووکانی برگذار میشود که درآن با آرایش صورت خود دراین آئین شرکت میکنند.این رسم دربین آلبانی تبارها و ارتدوکس ها رواج دارد با ما درمرکزمشاوره سفرطلوع سفریادهمراه باشیدتابیشتر بخوانیم .

طبق سنت ۱۴۰۰ساله، اهالی روستای ووکانی واقع در جنوب غربی اسکوپیه پایتخت مقدونیه با آرایش خود به شکل صورت‌های هولناک کارناوال شیاطین را تشکیل می‌دهند!

به گزارش سیتنا، در این فستیوال که همه ساله در ایام موسوم به سنت واسیلیا پس از ورود به سال جدید میلادی تقریباً بین روزهای دوازده تا چهارده ژانویه برگزار می شود، مردم منطقه بالکان، مخصوصاً پیروان دین و آئین ارتدوکس و فعالین مذهبی کلیساهای مرتبط به این آئین در آن شرکت می کنند.

کارناوال وحشت با حضور شیاطین درمقدونیه

در سالهای گذشته این فستیوال به درگیری بین مسلمانان منطقه مخصوصاً آلبانی تبارها و جمعیت ارتدوکس های مسیحی انجامیده و همواره یکی از دلایل آن رفتارهای نابهنجار شرکت کنندگان در این مراسم و توهین به دین اسلام با ترسیم اشکال مختلف بر روی دیوارهای مساجد بوده است.

گذشته از خشونتهایی که اغلب در این کارناوال رخ داده، این فستیوال یکی از جاذبه های توریستی مقدونیه بوده به طوریکه هر ساله هزاران نفر گردشگر داخلی و خارجی را در این ایام به سمت خود جذب می نماید.

به گزارش تابناک، در این فستیوال سنتی که از سوی انجمن بین المللی کارناوالهای اروپا( FECC ) به رسمیت شناخته شده، مردم با استفاده از ماسک های دست ساز به کوچه و خیابان آمده و نمایشی تمثیلی از شیاطین مختلف را اجرا می کنند.

در انتخاب طرح ماسکها، نمادهای طنز، مشکلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و بطور کل باورهای مردم از طبقات مختلف اجتماع نقش بسزایی دارد و به نوعی عقیده شرکت کنندگان از شیاطین و بتها با نگاه به دنیای امروز کاملاً هویدا می گردد.

 

واحدتولید محتوای اصفهان تور

 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید