۲۳

بهمن
۱۳۹۶

اقامتگاه قصر يعقوب

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 126 0

اقامتگاه قصر یعقوب در روستای قصر یعقوب یکی از اقامتگاههای قدیمی میباشد که دارای ۱۰ اتاق میباشد که به طور سنتی چیدمان شده است .این روستا دارای بناهای تاریخی وگردشگری زیادی میباشد از جمله کوه یعقوب و گورستان گبر متعلق به دوره ساسانی . بامادرمرکز مشاوره سفر طلوع سفریاد همراه باشید تا بیشتر با این روستا و اقامتگاه بومگردی آشنا شویم.

اقامتگاه قصر يعقوب

با توجه به اینکه روستای قصر یعقوب دارای بناهای تاریخی منحصر بفرد و متعدد، طبیعت زیبا و آبشارها و چشمه های فراوان است و همچنین یکی از مناطق منحصر بفرد ییلاقی است و می تواند در جذب گردشگران تاثیر بسزایی داشته باشد.

این اقامتگاه دارای ۱۰ اتاق و ۵۰ نفر ظرفیت می باشد.اقامتگاه دارای دو نوع اتاق است . در تعدادی از اتاق ها از فرش دستبافت و تخته نمد و دکوراسیون قدیمی و کاملا سنتی استفاده شده و به همین سبب هزینه اقامت آن بالاتر است .

اقامتگاه قصر يعقوب

در شمال روستای قصر یعقوب، کوه قصر یعقوب با ارتفاع دو هزار و ۲۰۰ متر و با چشم اندازهای زیبا و بدیع واقع شده که محیط مناسبی برای علاقه مندان به ورزش کوهنوردی است . در دامنه این کوه، گورستان دوره ساسانی که به گورستان گبرها معروف است واقع شده و به گفته برخی از کارشناسان متعلق به دوران هخامنشی و بین سال های ۵۵۵ – ۵۶۰ قبل از میلاد است.

همچنین بقایای دو قلعه متعلق به دوران سلجوقی و قاجاریه، امامزاده شهدا، بقعه سلطان ابراهیم از نوادگان امام سجاد (ع) از دیگر بناهایی است که در این روستا واقع شده است.

روستای قصر یعقوب، بیشتر محل اطراق عشایر بوده و افزون بر یک سده قدمت دارد ولی بناهای تاریخی ارزشمند اطراف این روستا ، پیشینه ای کهن تر از روستای کنونی دارند و ناحیه ای که این روستا در آن واقع شده است ، در روزگاران پیشین یکی از نواحی آباد منطقه فارس بوده است .اب فراوان و خاک مرغوب از عوامل شکل گیری این روستا تلقی می شود و زراعت و باغداری ازمشاغل اصلی مردم است و افزون بر این نیز دامپروری در این روستا ، رونق دارد و برخی از مردم آن به فعالیت صنایع دستی اشتغال دارند.

رودخانه قصر یعقوب تنها رودخانه این روستاست که در کنار چشمه سارهای فراوان ، آب مورد نیاز باغ های این روستا را تامین می کند.

آدرس: ایران – فارس – صفا شهر روستای قصر یعقوب

اقامتگاه بومگردی قصر یعقوب  رامیتوانید درشرکت خدمات مسافرتی طلوع سفریاد رزرو نمائید.

تلفن:۰۳۱۳۲۳۵۲۶۷۳

واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید