۱۴

مهر
۱۳۹۶

خلاقیت جدید ژاپنی ها؛ قطار کافه گربه

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 112 0

معمولا ژاپنی ها در جهان به خلاقیت و ابداعات عجیب و غریب معروف هستند. یکی از آخرین خلاقیت های آن ها در بحث گردشگری و البته ارتباط بیشتر مردم با حیوانات قطار کافه گربه است که در این مطلب در اصفهان تور به معرفی آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

«بیل آدلر»، (Bill Adler) سه سال پیش از واشنگتن به توکیو نقل مکان کرد. او محل جدید زندگی خود را در چند لغت خلاصه می‌کند:

کشوری زیبا، غذای خوب، مردم جالب و قطار کافه گربه.
آدلر و تعدادی از دوستان جوان او چندی پیش سوار قطار کافه گربه شدند. در این واگن حدود ۳۰ گربه‌ زندگی می‌کنند که در طول سفر از سر و کول مسافران بالا می‌روند، در واگن با هم بازی می‌کنند یا مشغول چرت زدن در آغوش مسافران هستند.

آدلر مسیر ۹۰ دقیقه‌ای از شهر توکیو را طی کرده بود تا به شهر کوچک «اگاکی»، (Ogaki) که مبدا حرکت این قطار است، برسد. او با گربه‌ها کاملا آشنا و اخت است و خودش هم یک گربه دارد. شاید او این علاقه به گربه‌ها را از زادگاهش به ارث برده، جایی که مدیران در حالی که با گربه‌ها محاصره شده‌اند، چای می‌نوشند و شیرینی می‌خورند.

او برای سوار شدن به این قطار خیلی کنجکاو و مشتاق بود و در این مورد می‌گوید:

من و دوستانم بسیار کنجکاو بودیم که این تجربه چگونه خواهد بود. قطار و گربه؟ بسیار عجیب است.

بعد از تجربه، به این نتیجه رسیدیم که بسیار هم عالی بود. بر خلاف گربه‌های بالغ که بسیار تنبل بودند، گربه‌های کوچک بسیار جنب و جوش داشتند. آن‌ها در مورد همه چیز بسیار کنجکاو بودند. سه بچه گربه در طول سفر یک خانم را محاصره کرده و از دست و پای او بالا می‌رفتند و به همه چیز سرک می‌کشیدند. مسافر دیگری بود که گربه‌ای سیاه را در طول سفر چند ساعته در آغوش گرفته بود.

آدلر اضافه می‌کند:

در ژاپن واژه‌ی پرکاربرد «کاوایی»، (kawaii) به معنی بانمک است و این واژه در این قطار بیش از هرجایی استفاده می‌شد. این قطار واقعا بانمک بود.
این قطار محصول هم‌فکری یک سازمان غیردولتی و مردمی و شرکت حمل و نقل  «یورو»، (Yoro Railway Co Ltd) است. سازمان غیردولتی به امید افزایش حمایت مردم برای سرپرستی از گربه‌های بی‌سرپرست شهر است و شرکت حمل و نقل هم به فکر افزایش گردشگر و جذب مسافران است.

برای رسیدن به این اهداف شرکت حمل و نقل، خدامات دیگری مانند غذای رایگان، سرویس بهداشتی در میانه‌ی راه و مناظر زیبای چمنزارها و کوه‌ها را هم ارائه می‌دهد.

ولی از نظر آدلر همه‌ی این امکانات و خدمات ارائه شده بی‌خود است. او در این باره توضیح می‌دهد:

هیچ کدام از مسافران، اسنک نمی‌خوردند. هیچ کس به سرویس بهداشتی نرفت و هیچ کس به مناظر بیرون توجه نمی‌کرد، زیرا توجه همه‌ی مسافران جلب گربه‌ها و شیرین‌کاری‌های آن‌ها بود.

این شرکت حمل و نقل در واقع بسیار موفق است. من مطمئنم که گربه‌ها اصلا متوجه حرکت قطار و سفر نبودند و جالب اینجا است که ما نیز متوجه سفر و گذر زمان نبودیم.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید