۱۴

آذر
۱۳۹۶

آداب و رسوم کشور نروژ

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 361 0

نروژ

پایتخت این کشور اسلو است و از شهرهای مهم آن می‌توان  بروگن»، «تروندهیم»، «درامن» و «استاوانگر» را نام برد. زبان رایج این کشور نروژی است که با خط لاتین نوشته می‌شود. مذهب عموم مردم این کشور مسیحیت لوتری است.همراه اصفهان تور باشید تا بیشتر با این کشور آشنا شوید…

نروژ در نیمکره شمالی و شرقی، در شمال قاره اروپا و در کنار دریاهای شمال، نروژ و بارنتز

واقع شده و با کشورهای سوئد در شرق و فنلاند و روسیه در شمال شرقی همجوار است.

نروژی ها بسیار از لحاظ آداب و رسوم خانوادگی با ما شرقی ها متفاوت هستند. در سال های خیلی گذشته  یعنی دوران مادر بزرگ ها و پدر بزرگ ها شاید قوانین و قواعد حاکم بر خانواده سنتی تر و تا حدودی شبیه  انچه ما امروز هستیم بوده. اما به مرور زمان آزادی ها ی بیشتر و بیشتری بر خانواده حاکم شده

کشوری که به آینده اش می اندیشد ، کودکانش را بزرگترین سرمایه اش میداند.

خیلی کلی می شود مشکلات زندگی در نروژ را برای ما ایرانی ها به چند دسته تقسیم کرد:

اختلافات فرهنگی: همیشه مشکل ساز می شوند. ما حرف آن ها نمی فهمیم و آن ها هم حرف ما را. اما گذر زمان کم کم این مشکل را برطرف میکند. مادامی که شما خود را وارد اجتماع کنید و از پیچ و خم های زندگی در نروژ سر در بیاورید، زندگی آسان تر میشود

زبان: کلید زندگی در هر کشور بیگانه. زبان آموزی را در اولویت زندگی خود قرار دهید.

آب و هوا: نیمی از سال سرد است  و تاریک. بسته به این که کجا زندگی میکنید باران و باد هم سهم زندگی شما خواهد بود. خود را برای کت و کلاه و بارانی  آماده کنید.

خورد و خوراک: دیگر ایران نیستید پس عادات غذایی خود را تغییر دهید یا اینکه در سوپر مارکتی های آسیایی و ترک دنبال غذاهای رویایی خودتان که با طعم و مزه اش بزرگ شده اید بگردید.

ارتباطات و دوست یابی: دوست نروژی؟ خوب اگر خوش شانس باشید بعد از چهار پنج سال میتوانید یکی دو دوست نروژی داشته باشیدآن هم نه دوست فابریک . اما دوست ایرانی و خارجی راحت پیدا میشود بسته به اینکه چقدر برون گرا باشید.

دور زدن ها و زیر آبی رفتن های خاص ما ایرانی ها: اصلا حرفش را هم نزنید. اینجا همه چیز یک مسیر مشخص و معین دارد که تا با آن اخت بگیرید حسابی حرصتان در می آید. !

کار یابی: در حال حاضر مشکل بیکاری گریبان گیر خیلی از کشور هاست. قیمت پایین نفت  سبب شده خیلی ها شغلشان را از دست بدهند. اما با این همه آمار بیکاری در نروژ کمتر از کشورهای همسایه است.

تحصیل: اگر قصد درس خواندن در نروژ دارید باید از طریق دانشگاه ها پذیرش بگیرید. خیلی از دانشگاه ها با مدرک زبان انگلیسی ایلتس و تافل دانشجو میپذیرند. اما هزینه زندگی اینجا خیلی بالاست و باید پول زیادی با خود بیاورید تا حداقل تا پیدا کردن کار دانشجویی بتوانید دوام بیاورید.

قوانین و آداب و رسوم

۱- قوانین این کشور در رابطه با جرائمی نظیر حمل یا استعمال داروهای ممنوعه و از جمله مواد مخدر و روان گردان بسیار سختگیرانه است و چنانچه در زمان ورود به کشور در اثاثیه مسافر کشف شود فرد به عنوان قاچاق کننده این مواد تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.
۲- برای رانندگی در این کشور باید گواهینامه نروژی یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین‌المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره‌های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از ۱۶۰ کشور جهان رانندگی كنند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می‌تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید.
اضافه می‌شود متقاضیان این نوع گواهینامه می‌توانند در داخل کشور با مراجعه به معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
۳- به علت عدم وجود قرار داد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری نماید.
۴- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی‌دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور نروژ است.
۵- نروژ دارای قوانین سخت مهاجرتی است. درصورت سفر به این کشور نباید بیش از مدت تعیین شده در ویزای این کشور، در این کشور اقامت داشته باشید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید