۲۷

شهریور
۱۳۹۶

استان های ایران با بیشترین گردشگران خارجی

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 259 0

بدون شک تمام استان های کشور عزیزمان ایران دارای جذابیت های تاریخی، طبیعی و گردشگری بسیاری هستند که می توانند در نوع خود در جهان مطرح باشند. اما تعدادی از استان ها اقبال بیشتری را نزد گردشگران خارجی دارند که امری طبیعی نیز می باشد. در این مطلب در اصفهان تور استان های ایران که بیشترین گردشگران خارجی را سالانه به خود می بینند را معرفی خواهیم کرد.

 

۱خراسان رضوی

خراسان رضوی به عنوان بزرگ ترین قطب تورسیم مذهبی ایران شناخته می شود. مشهد مقدس، هرساله گردشگران فراوانی را به خود جذب می کند. بیش ترین و مهم ترین چشم انداز معماری منطقه خراسان رضوی را بناهای آرامگاهی تشکیل می دهند. این بناها معمولا شامل مساجد، حرم، کتابخانه ها، مدارس، کاروان سراها و سایر فضاهای از این قبیل هستند.

 

۲ایلام

 

استان ایلام، در بخش غربی و جنوب غربی کشورمان در میان رشته کوه های کبیرکوه از سلسله جبال زاگرس قرار گرفته است. این استان از بخش شمالی به کرمانشاه، از جنوب به خوزستان، از غرب به کشور عراق و از شرق به لرستان محدود گردیده است. ایلام به لحاظ آب و هوایی دارای ویژگی های منحصر به فردی نسبت به سایر مناطق کشور بوده و شاید به همین علت است که مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است.

 

۳آذربایجان غربی

یکی از مهم ترین استان های ایران با جذب گردشگر خارجی همین آذربایجان غربی است. این استان، در شمال غرب کشور ایران واقع شده و از جمله کهن ترین استان های کشورمان به شمار می رود. مرکز این استان، شهر زیبای ارومیه بوده و شهرهای تابعه این استان نیز ماکو، خوی، مهاباد، سردشت، بوکان، میاندوآب و سیه چشمه می باشد.

 

۴اردبیل

این استان زیبا، از بخش شمالی به رود ارس، دشت مغان و بالهارود در جمهوری آذربایجان، از بخش شرقی به رشته کوه های طالش، از جنوب به رشته کوه ها، دره ها و جلگه های به هم پیوسته استان زنجان و در نهایت از غرب نیز به استان آذربایجان شرقی محدود می باشد. این استان به علت موقعیت جغرافیایی ممتاز آن، به شکل چشم گیری مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است.

 

۵آذربایجان شرقی

استان آذربایجان شرقی، ویژگی های منحصر به فردی دارد که از جمله آن ها می توان به رودخانه های خروشان و آبشارهای فرح بخش، کوهستان های باشکوه و سر به فلک کشیده، دریاچه های مواج و تفریح گاه های روح پرور، باغ های پرمیوه و ییلاق های سرسبز، استخرها، همه و همه این استان را به یکی از زیباترین مناطق کشورمان و نیز یکی از بهترین مناطق برای گردشگری و ورود گردشگر خارجی بالاخص در فصول گرم سال تبدیل نموده است.

 

۶تهران

 

تهران نیز به عنوان پایتخت کشورمان، یکی از مهم ترین شهرهای جذب کننده گردشگر خارجی است. این استان از به عنوان مرکزیت سیاسی کشورمان شناخته می گردد.

 

۷خوزستان

استان خوزستان، در جنوب غربی کشورمان واقع شده و از شمال به استان لرستان، از شمال شرقی به اصفهان، از شرق و جنوب شرقی به استان های چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، از شمال غربی به ایلام، از بخش جنوبی به خلیج فارس و از غرب نیز به کشور عراق محدود می گردد. استان خوزستان، دارای آب و هوایی است که در فصل تابستان، گرم و در فصل زمستان مطبوع و بهاری است. به همین علت این استان در تمامی ایام سال سرسبز بوده و به دلیل این شرایط آب و هوایی مساعد خود، مورد استقبال گردشگران خارجی قرار گرفته است.

 

۸گیلان

گیلان، یکی از مهم ترین استان های شمالی کشورمان با بیش ترین جذب گردشگر خارجی است. رشته کوه های البرز، همانند دیوارها در بخش غرب و جنوب گیلان کشیده شده اند. به همین سبب است که آب و هوی گیلان معتدل بوده و در اکثر نقاط دارای رطوبت نسبتا بالایی است. بخش وسیع گیلان حالت جلگه ای داشته و مابقی نیز کوهستانی است.

 

۹سیستان و بلوچستان

همان گونه که می دانید، این استان در جنوب شرقی کشورمان واقع شده است. این استان بخش شمالی و شمال غربی با خراسان جنوبی و نیز از بخش غرب با استان کرمان و هرمزگان همجوار است. استان سیستان و بلوچستان از لحاظ وسعت یکی از بزرگ ترین استان های کشورمان محسوب شده و در جذب گردشگران خارجی نیز عملکرد موفقی داشته است. از نظر آب و هوایی نیز در مجموع می توان گفت که این استان از دو ناحیه تشکیل شده است که از لحاظ طبیعی با یکدیگر کاملا متفاوت هستند.

 

۱۰کردستان

استان کردستان در غرب کشورمان واقع گردیده و از بخش شمالی به استان های آذربایجان غربی و زنجان، از بخش شرقی به استان های زنجان و همدان، از بخش جنوبی به استان کرمانشاه و از جانب غرب نیز به کشور عراق محدود می شود. این استان را می توان قطب گردشگری کشورمان دانست.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید