۲۸

شهریور
۱۳۹۶

قدیمی ترین بناهای جهان

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 143 0

اگر علاقه مند به تاریخ باستان هستید و دیدن ساختمان و یناهای قدیمی شما را به وجد می آورد ، شمارا دعوت به خواندن  مطلب پیش رو که در خصوص بناهایی با طول عمر چندین هزار ساله هست،میکنم،با ما همراه شوید:

ساختمان های قدیمی باقی مانده از دوران گذشته یاد آور انسان هایی است که در آن زمان ها زندگی می کرده اند، انسان هایی که آثارشان مدت زمان بسیار بیشتری از خودشان در جهان باقی مانده است. با اینکه بیشتر ساختمان های قدیمی در طول زمان تخریب شده اند اما هنوز هم تعداد بسیاری از آن ها باقی مانده اند و نشانی از گذشته تاریخی یک مکان هستند.
در این گزارش نگاهی داریم به تعدادی از قدیمی ترین ساختمان های قدیمی جهان که هنوز تا حدودی پابرجا هستند.

The Gavrinis Tomb
۳۵۰۰ سال قبل از میلاد


واقع شده در یکی از جزایر متروکه فرانسه این مقبره مربوط به ۵۵۰۰ سال پیش است. این مقبره قدیمی طراحی بسیار خاصی دارد و به نحوی ساخته شده است که نور خورشید می تواند کل آن را به راحتی روشن کند.
در این مقبره طرح های بسیاری بر دیوارها و سقف کشیده شده است و بخش زیادی از آن ها به صورت ناتمام رها شده است.

 

Listoghil
۳۵۵۰ سال قبل از میلاد

یکی از بزرگ ترین مقبرهای موجود در ایرلند با قدمتی در حدود ۵۵۵۰ سال. این مقبره عظیم با قطعه سنگ های عظیم پوشانده شده است ولی طراحی آن به گونه ای است که نور خورشید در بعضی از روزهای مشخص درون آن را به کلی روشن می کند.

 

Ggantija
۳۷۰۰ سال قبل از میلاد


معابد بسیار قدیمی واقع در جزایر مالتا که به عنوان قدیمی ترین بناهای ایستاده در جهان شناخته می شود. این معابد چندصد سال قدیمی تر از اهرام مصر هستند و به همین خاطر از اهمیت بسیار زیادی در تاریخ برخوردار هستند.

 

  Knap of Howar
۳۷۰۰ سال قبل از میلاد

شناخته شده به عنوان قدیمی ترین خانه های سنگی در اروپا این دو خانه سنگی تاریخی از امکاناتی همانند طبقات، راهروی متصل کننده و حتی محل ابزار مجهز بوده اند.

 

Monte d’Accoddi
۴۰۰۰ هزار سال قبل از میلاد


یک بنای فوق العاده قدیمی در مدیترانه که در یک جزیره ایتالیایی واقع شده است. این بنا تنها در سال ۱۹۹۰ به صورت کلی کاوش شد.

 

 Necropolis
۴۷۰۰ سال قبل از میلاد


تعدادی از قدیمی ترین قبرستان های اروپا در کشور فرانسه واقع شده اند. در میان آن ها این قبرستان نیز با قدمتی برابر با بیش از ۶۰۰۰ هزار سال توانسته رکورد دار باشد. این مکان که از شش سالن متصل به یکدیگر تشکیل شده است صدها اسکلت قدیمی را در خود جا داده است.

 

Barnenez
۴۸۵۰ سال قبل از میلاد


و باز هم یک قبرستان قدیمی تاریخی با اندازه بسیار بزرگ تر از سایر بناهای مشابه.
این بنا در نزدیکی کانال انگلیس واقع شده است و در حال حاضر به عنوان یکی از قدیم ترین بناهای جهان شناخته می شود.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید