۲۶

اسفند
۱۳۹۶

نکاتی برای سفر با دوچرخه

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 268 0

امروزه بسیاری هستند که به همراه دوچرخه و بار کم سفر می کنند و مسافت های کم و زیاد را طی می کنند . البته در راه خطرات زیادی وجود دارد ولی با یک برنامه ریزی درست و طبق آن پیش رفتن هیچ اتفاقی برای شما در طول سفر رخ نخواهد داد . اگر در شهر دوچرخه سواری می کنید از راه رفتن سریع تر هستید ، ارزان تر از تاکسی است و برای محیط زیست هم آسیبی ندارد . در سال های اخیر شاهد رشد دوچرخه سواری در سطح شهر ها بوده ایم و حتی در جاده ها موقع سفر ، از شهری به شهر دیگر و یا حتی از کشوری به کشوری دیگر. در این مطلب با مرکز مشاوره سفر آژانس مسافرتی طلوع سفریاد همراه باشید تا نکاتی درباره سفر با دوچرخه را مرور کنیم.

قبل از هر چیز از خودتان سوالاتی بپرسید . مانند : کجا باید بخوابم ؟ بهترین مسیر و امن ترین برای دوچرخه سواری کجاست ؟ چه مقدار وسایل باید با خود حمل کنم ؟ اگر این سوال ها را از خود بپرسید و به جواب درست برسید یک قدم جلو رفته اید .

برنامه ی خود را بنویسید و سپس با دیگران یا کسانی که تجربه ی این چنین سفری را داشته اند در میان بگذارید.

ذهن خود را باز کنید و به این فکر کنید که چه سفر خوب و زیبایی خواهید داشت . وقتی کاملا از همه لحاظ آماده هستی سفر خود را آغاز کن .

تا حد امکان سبک سفر کنید به همراه داشتن لوازم اندک ولی ضروری مهم ترین ویژگی سفر با دوچرخه به حساب می آید و شما نیز باید تنها لوازم مهم و مورد نیاز را به همراه خود داشته باشید . بهتر است این گونه بگوییم که شما نصف بیشتر لوازمی که فکر می کنید باید به همراه داشته باشید را نیاز نخواهید داشت . تنها کافی است کیسه خواب ، کوله پشتی و دارو های ضروری را به همراه داشته باشید .

سعی کنید از دوچرخه های سبک ولی محکم استفاده کنید .مطمئن شوید دوچرخه ی شما قسمتی برای قرار دادن کیف داشته باشد تا در طول مسیر کیف خود را آن جا قرار دهید .زین دوچرخه مورد بسیار مهمی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید ، چون قرار است مدت زمان زیادی روی آن بنشینید و سفر کنید . نصب کردن چراغ های هشداد به شما شدیدا پیشنهاد می شود و ممکن است زمانی جان شما را نجات دهد . اگر در شب سفر می کنید، به همراه داشتن چراغ الزامی است.

مهم ترین قسمت سفر به همراه داشتن غذا و آب کافی است چون که انرژی شما برای ادامه ی سفر از این طریق تامین می شود . بهتر است به اندازه ی یک تا دو روز خود غذا و آب به همراه داشته باشید . هرگاه به شهری کوچک می رسید مقداری خوراکی خریداری کنید و مطمئن باشید از این کار ضرر نمی کنید . از دانه های مقوی استفاده کنید و ازغذاهای چرب دوری کنید .همیشه دو بطری آب داشته باشید، در طول مسیر میزان مصرف آب بالا خواهد بود.

حتما از کلاه ایمنی و ضربه گیر ها استفاده کنید . خطر در جاده و مسیر در کمین است و هر لحظه می تواند اتفاق ناگواری رخ دهد . تلمبه برای چرخ ، باتری ، چراغ قوه و لوازم ابتدایی برای تعمیر دوچرخه را به همراه داشته باشید .قبل از آغاز سفر ترمز های دوچرخه را بررسی کنید .

در آخر نیز گرفتگی عضلات و خستگی آن ها یکی از اتفاق هایی است که برای هر کس ممکن است رخ دهد . برای مقابله با این موضوع قبل از شروع سفر تمرینات لازم را انجام دهید و عضلات خود را تقویت کرده و عادت دهید .

 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید