طبیعت گردی طلوع سفریاد

سفر به ورزنه، نگین شرق اصفهان

 

ورزنه از هشت هزار سال پیش زیستگاه انسان به شمار می‌رود. این شهر، گنجینه‌ای پنهان از جاذبه‌های طبیعی، زیست محیطی، گردشگری و تاریخی همراه با آداب و رسوم، فرهنگ و سنن منحصر به فرد است. از آنجاکه ورزنه، روزگاری سرزمین زرتشتیان بوده است، لذا گویش مردم و روستاهای اطراف آن شاخه‌ای از زبان پهلوی ساسانی و پارسیک جنوبی است.

 

کویر ورزنه

کویر آرامشی دارد که شاید آن را نتوان در هیچ کدام از جلوه های دیگر طبیعت پیدا کرد. جایی که تا چشم کار می کند مناظر یکدستی از شن های کویری را می بینید که غرق در سکوت و آرامش اند. در دل همین کویرهاست که می توانید تفریحات منحصربفردی مثل آفرود، موتور سواری، شتر سواری و … را تجربه کنید و در چشم اندازهایی زیبا عکس هایی را بیندازید که نمونه اش در هیچ جای دیگر پیدا نمی شود.

کویر ورزنه در دسترس ترین کویر به شهر اصفهان است، که فاصله ی این ماسه زار تا اصفهان ۱۱۰ کیلومتر و در ۴۰ کیلومتری روستای قهی که در همین مسیر است، واقع

گردیده برای بازدید از این کویر زیبا.

 

قلعه قورتان

در این نگین شرق اصفهان، آخرین و تنها بازمانده‌ی قلعه‌روستاهای کشور بنا شده است. قلعه قدیمی قورتان با حصارهای کنگره‌دار از خشت و خام، محکم و استوار، عظمتش را به رخ هر هرگز شهر می‌کشد.

 

گاوچاه احیای سنت قدیم آبیاری در ورزنه

بر اساس عکسی که در مسجد جامع اصفهان از گاو چاه وجود دارد، گاو چاه حدود ۶۰۰ سال قدمت دارد و در زمان هایی که در تابستان حدود دو ماه آب نبود، گاوها را به چاه می بستند و از چاه برای آبیاری و شرب، آب می کشیدند؛ این روش نه در اصفهان و نه در هیچ کجای دنیا نظیر و مانند ندارد.

✅ برنامه تور ۱روزه کویر ورزنه

📢حرکت :جمعه ۱۷ آذر ساعت ۶ صبح
📢از ترمینال کاوه و صفه
📢بازگشت :۸شب همان روز اصفهان

🛑سفر نامه
کویر ورزنه یکی از بهترین و بکر ترین کویرهای ایران است که در فاصله کوتاهی از شهر اصفهان قرار دارد و پیاده روی در آن با هیچ یک از روشهای دستیابی به آرامش قابل مقایسه نیست.ارگ تاریخی قورتان بعد از ارگ بم بزرگترین بنای خشت و گلی دنیا بوده و سبک معماری آن چشم هر بیننده ای را خیره میکند.

🛑جاذبه های گردشگری
🔰بازدید از ارگ تاریخی قورتان
🔰بازدید از پل صفویه
🔰بازدید از گاو چاه

 

🛑خدمات تور
🔰صبحانه
🔰عصرانه
🔰بیمه /لیدر میراث/مجوز
🔰اتوبوس توریستی مجهز
🔰پرداخت ورودی ها
🔰امکان تهیه نهار در محل

💰مبلغ سرمایه گذاری فقط : ۴۲،۰۰۰

http://isftour.ir/wp-content/uploads/2017/12/Untitled-1.png

فرم رزرو تور یکروزه

لطفا برای رزرو آنلاین تور یکروزه فرم زیر را تکمیل نمایید. لازم به ذکر است اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد ماند.

لطفا صبر کنید

۰۳۱۳۲۳۵۲۶۷۳

مشاوره سفر به طبیعت

۱۷

تیر
۱۳۹۶
تنگه تامرادی کجاست؟
ارسال شده توسط: خشایار دادخواه کارشناس توریسم /104
  تنگ تامرادی و روستای آن را می‌توان یکی از بکرترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد دانست که تا چند سال پیش دسترسی به آن با سختی زیادی صورت می‌پذیرفت اما امروزه به دلیل جاده سازی‌های نسبی این امر کمی آسان‌تر شده است. علت نامگذاری این تنگه به این اسم به دلیل حضور یکی از […]
مطالعه بیشتر

تورهای متنوع