تور شیراز

امکانات و توضیحات تور زمینی شیراز

  • بلیط : رفت و برگشت

  • هتل : سوئیت نقش جهان

  • مدت تور : ۲ روز ۱ شب اقامت

  • زمان حرکت : چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت

  • وسیله حمل نقل: اتوبوس توریستی اسکانیا ۴۴ نفره مجهز

  • خدمات : دو صبحانه ، دو ناهار و یک شام ، دو گشت نیمروزی ، پذیرایی ، راهنمای تور ، بیمه مسافرتی

← قیمت تور زمینی شیراز با اتوبوس فقط : ۲۳۰٫۰۰۰ تومان

روش های رزواسیون تور

اپراتور فروش آنلاین تور

تماس با واحد رزرواسیون

 

درباره استان فارس و شهر شیراز

استان فارس یکی از استان‌های ایران است که در بخش جنوب کشور واقع شده است. آب و هوای استان فارس در نقاط مختلف این استان به سه گونه کوهستانی، معتدل و گرم تقسیم می‌شود. منابع مهم اقتصاد این استان بر پایه کشاورزی و دامداری است که البته نیروگاه ها و پالایشگاههای مختلف نیز در این استان وجود دارند و جز دیگر ارکان اقتصاد استان فارس هستند.

استان فارس با وجود جاذبه‌های متعدد فرهنگی،تاریخی، طبیعی و مذهبی، یکی از مراکز مهم گردشگری ایران است. استان فارس تقریباً از یازده سده پیش از میلاد مسیح محل سکونت یکی از طایفه‌های آریایی بنام پارس بوده و بهمین مناسبت به پارس موسوم گردیده‌است. یکی از مناطق مهم عشایری و کوچ نشینی ایران، استان فارس می‌باشد. در استان فارس اقوام مختلفی از جمله فارس، لر، ترک قشقایی، تاجیک، عرب خمسه و لک زندگی می‌کنند. یکی از بزرگترین ایلات ایران (ایل قشقایی) با شش طایفه در فارس به کوچ‌روی ادامه می‌دهند. علاوه بر ایل قشقایی، ایل باصری ٬بهارلو ٬محسنی و همچنین طوایف کوچکتری به زندگی عشایری خود در فارس ادامه می‌دهند. استان فارس از ادوار قبل از اسلام در زمان های سلسله هخامنشی و قبل از آن حتی جز پایتخت های آن امپراتوری های بزرگ بوده است و وجود آثار باستانی مانند تخت جمشید ، پاسارگاد ، نقش رستم و… گواه این مدعاست.

شهر شیراز خوشا شیراز و وصف بی مثالش این شهر یکی از مراکز مهم توریستی و گردشگری کشور ایران است از جمله زادگاه شعرای مشهوری چون حافظ و سعدی شیرازی میباشد. مردم شیراز زبان فارسی را با لهجه شیرازی تکلم می‌کنند. موقعیت جغرافیایی شیراز به این گونه است که در بخش مرکزی استان فارس، در ارتفاع ۱۴۸۶ متری از سطح دریا و در منطقهٔ کوهستانی زاگرس واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. این شهر در دوران صفاریان، بوییان و زندیان پایتخت ایران بوده‌است. شیراز به سبب جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی فراوان، همواره گردشگران بسیاری را به سوی خود فرا می‌خواند.

 

شیراز به شهر شعر، شراب، باغ و گل و بلبل معروف است. همچنین شهر شیراز به شهر شعر در ایران معروف است.  از معروف‌ترین این باغ‌ها می‌توان به باغ ارم، باغ عفیف‌آباد، باغ دلگشا و باغ جهان‌نما اشاره نمود.

جاذبه های گردشگری و توریستی شیراز

به طور کلی جاذبه های شهر شیراز به دسته های جاذبه‌های طبیعی، جاذبه‌های مذهبی و جاذبه های تاریخی تقسیم میشود. از جاذبه‌های طبیعی شهر شیراز می‌توان به آبشار کوهمره سرخی، برم‌دلک، پارک قلعه‌بندر، پارک ملی بمو، باغ پرندگان شیراز، پیربناب، چشمهٔ جوشک، چشمهٔ خارگان، چشمهٔ ریچی، دریاچهٔ دشت ارژن، دریاچهٔ مهارلو، رکن‌آباد، رودخانهٔ قره‌آغاج، روستای قلات، کوه سبزپوشان، گردشگاه آتشکده، گردشگاه چاه‌مسکی، گردشگاه چشمه سلمانی و گردشگاه هفت‌برم اشاره کرد.

جاذبه‌های مذهبی  برخی از این امام‌زادگان -همچون علی بن حمزه- در دورهٔ آل بویه شناسایی شدند؛ ولی برای بعضی دیگر -مانند شاه‌چراغ- حدود چهارصد سال زمان لازم بود تا توسط حکمرانان سَلغُری شیراز شناسایی شوند. شناسایی بیشتر این مزارها بیش از آن‌که براساس شواهد و اسناد تاریخی باشد، بر مبنای احادیث و روایات اسلامی بوده‌است.

شیراز به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری و توریستی ایران مطرح بوده و با جاذبه‌های تاریخی فراوان برای گردشگران داخلی و خارجی شناخته شده‌است. ز جاذبه‌های تاریخی شهر شیراز می‌توان به آتشکدهٔ صمیکان، آرامگاه حافظ، آرامگاه خواجوی کرمانی، آرامگاه سعدی، ارگ کریم‌خان، باغ جهان‌نما، باغ ارم، باغ تخت، باغ چهل‌تن، باغ دلگشا، باغ عفیف‌آباد، باغ نارنجستان قوام، باغ هفت‌تن، خانه صالحی، چاه مرتاض علی، حمام باغ نشاط، عمارت باغ ایلخانی، عمارت باغ نشاط، عمارت دیوانخانه، عمارت کلاه‌فرنگی باغ نظر، مسجد نصیرالملک، قصر ابونصر، قلعهٔ کک‌ها، مدرسهٔ آقاباباخان، مدرسهٔ خان، موزهٔ پارس، موزهٔ هفت‌تنان، نقش برجسته بهرام در برم دلک اشاره کرد.

شهر شیراز بر روی نقشه گوگل

نمای ۳۶۰ درجه نارجستان قوام

نمای ۳۶۰ درجه از نقش رستم

مسئول فروش این تور

ما اینجا هستیم تا با پشتیبانی به موقع بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

  • 07:00-24:00 ساعات پاسخگویی
  • شماره تماس همراه: 09391250221
تلاش ما برای ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتریان است. پیگیری و پشتیبانی در همه مراحل سفر را وظیفه خود می‌دانیم.

خانم ندا رضایی

مسئول فروش تورهای داخلی

تلفن

031-32352673

ایمیل

Rezaei@isftour.com

مطالب زیر شاید مورد توجه شما قرار گیرد