۲۰

دی
۱۳۹۶

جاذبه های توریستی آلبانی

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 166 0

دراینجا میخواهیم با جاذبه های توریستی وگردشگری کشور آلبانی بیشتر اشنا شویم کشور آلبانی دارای شهرهای زیبایی می باشد که زیبایی این کشور را دوچندان کرده مانند برات ، آپولونیا ودورس که هرکدام خود به تنهایی جذابیت خاصی برای گردشگران خارجی دارد درادامه بامادرمرکز مشاوره سفر طلوع سفریاد همراه باشید.

۱- میدان اسکندربیگ

به نظر می آید در تیرانا، تمام مسیر ها به میدان اسکندربیگ منتهی می شوند. نام این میدان، از قهرمان ملی آلبانی گرفته شده است و درست در مرکز شهر قرار دارد. این میدان و مجسمه ای از اسکندربیگ که در وسط آن قرار دارد، از نماد های معروف شهر تیرانا هستند و بازدید از آن جزو کارهایی است که باید در این شهر انجام بدهید. بدون بازدید از این میدان، سفرتان به تیرانا کامل نخواهد شد. در اطراف این میدان می توانید سری به خانه ی اپرا، موزه ی تاریخ ملی و کلیسای ارتودوکس بزنید.

جاذبه های توریستی آلبانی

۲- موزه تاریخ ملی

این موزه با داشتن بیش از ۴۷۵۰ اثر تاریخی، بزرگترین موزه ی کشور آلبانی به شمار می آید. اگر از عاشقان تاریخ هستید، این موزه بهترین انتخاب برای وقت گذرانی در شهر تیرانا است. در اینجا می توانید حتی قبل از ورود به موزه، چیزهای زیادی را درباره تاریخ آلبانی بدانید. چرا که تابلوی موزاییکی بزرگی در دیوار جلوی این موزه نصب شده است که دوره های مختلف تاریخ آلبانی را به تصویر کشیده است. اگر دوست دارید درباره ی تاریخ و فرهنگ آلبانی بیشتر بدانید، حتما در سفرتان به تیرانا سری به این موزه بزنید.

جاذبه های توریستی آلبانی

۳- خیابان مراد توپتانی

در شهری که خیابان هایش با ماشینها احاطه شدند، این خیابان مخصوص پیاده روی، درست مثل یک نفس تازه عمل می کند. خیابان مراد توپتانی (Murat Toptani) خیابانی سه بخشه است که در آن می توانید مراکز خرید، رستوران ها و کافه های متعددی را ببینید. این خیابان که نامش از یک شاعر معروف آلبانی گرفته شده است، یکی از بهترین مناطق این شهر برای خرید، وقت گذرانی و پیاده روی است. اگر قصد خرید سوغاتی را دارید، این خیابان یکی از بهترین مناطق شهر برای خرید سوغاتی های محلی است.

۴- هرم انوار هوکسا

اگر فکر کرده اید که اهرام را فقط در مصر می توانید ببینید ، اشتباه می کنید! هرم انوار هوکسا (Enver Hoxha) در سال ۱۹۸۸ به عنوان یک موزه ساخته شد. این هرم توسط دختر یک رهبر آلبانیایی، برای بزرگداشت او ساخته شد. این یادبود منحصر به فرد که به نام هرم تیرانا هم شناخته می شود، به سمبلی برای دوران های گذشته ی آلبانی تبدیل شده است. این هرم در طول دوره های مختلف تغییر کاربری داده است. اگر به دنبال دیدن یک بنای متفاوت هستید، در سفرتان به تیرانا حتما سری به این یادبود معروف بزنید.

جاذبه های توریستی آلبانی

۵- مسجد ادهم بی

کشور آلبانی به جمعیت متنوع و چند فرهنگی بودن معروف است که می توانید این تنوع را در ساختمان های مذهبی و عبادتگاه های مختلف سطح شهر تیرانا ببینید. قدمت مسجد ادهم بی ( Et’hem Bey) که در مرکز شهر تیرانا قرار دارد، به دوران امپراطوری اوتومان بر می گردد. این مسجد برای مدتی بسته شد و دوباره در سال ۱۹۹۱ به روی عموم باز شد. اگر در زمان هایی غیر از ساعات نماز به این مسجد بروید، می توانید از آن بازدید کنید.

جاذبه های توریستی آلبانی

Berat-6

شهر برات در اورشلیم واقع در وسط کشور واقع شده است. در گذشته آن به عنوان یک قلعه ساخته شده است و در یک تپه ساخته شده است. در این تپه می توان قلعه اصلی را به نام کلاجا پیدا کرد. قلعه دارای یک منطقه با کلیساها و مساجد متعدد است و ارزش دیدن آن است. Berat همچنین “شهر هزار پنجره” نامیده می شود، زیرا خانه های معمولی دارای قاب های پنجره ای بزرگ هستند. این پنجره ها خط افقی شهر را طراحی می کنند. خانه های سفید ساختمان های ذکر شده برای حفظ ظاهر اصلی شهر است. در سال ۱۹۶۱، برات به عنوان “شهر موزه” انتخاب شد و بنابراین یک مقصد عالی برای کسانی است که دوست دارند تاریخ و فرهنگ.

اطراف این شهر روستاهای کوچک و حومه های معمولی را ارائه می دهد که می توانند در یک سفر نیز بازدید کنند.

جاذبه های توریستی آلبانی

Albanian Riviera-7

در جنوب غربی کشور، یک خط ساحلی شیب دار وجود دارد که می تواند با Riviera ایتالیا مقایسه شود، اما بسیار ساکت و شلوغ است. سواحل دعوت به شنا کردن و یا آفتاب گرفتن. هتل های جدید و جاذبه ها باید گردشگران را جذب کنند و یک تعطیلات بزرگ را تحمل کنند.

حومه شهر عمدتا اصلی است و در پشت سواحل وجود دارد می توان تنظیمات کوهستان های بزرگ و چشمگیر یافت. در کوه های متعدد روستاهای عاشقانه ای پنهان شده اند، مناسب برای سفرهای کوچک.

جاذبه های توریستی آلبانی

Apollonia-8

در کنار شهر Fier در وسط آلبانی، می توانید از خرابه های یک شهر باستانی که به نام خدای آپولون نامگذاری شده است، پیدا کنید. Apollonia بزرگترین و مهم ترین شهر در جهان باستان بود. خرابه ها هنوز تحت تاثیر قرار گرفته اند و قطعه کوچکی از شکوه اصلی را نشان می دهند. کتابخانه ها، معابد، تئاتر ها و ساختمان های دیگر را می توان دید، و همچنین یک قوس پیروزی و عمارت فاسد.مکان تاریخی بسیار چشمگیر است. دیدگاه تپه ها به کشور نیز ارزش آن را دارد.

جاذبه های توریستی آلبانی

Durres-9

شهرستان بزرگ دورس در خط ساحلی آلبانی، مهمترین بندرگاه در کشور است. نه تنها از لحاظ اقتصادی، بلکه از لحاظ فرهنگی نیز سرمایه است. رویدادهای فرهنگی و جشنواره ها در طول سال برگزار می شود. نقش مهمی در این حوادث، آمفی تئاتر است که یکی از مهمترین جاذبه های شهر است. ساختمان باستانی قابل توجه می تواند در حدود ۲۰،۰۰۰ نفر در گذشته جای دهد و امروز می تواند بازدید کند.دورس یکی از مراکز توریستی کشور است و علاوه بر فرهنگ و تاریخ، سواحل و سرگرمی های تعطیلاتی را نیز فراهم می کند.

جاذبه های توریستی آلبانی

Gjirokastra-10

شهر در جنوب آلبانی به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شد. دلیل این است که سبک معماری منحصر به فرد است، بسیاری از ساختمان ها نشان می دهد. این سبک معماری بالکان نامیده می شود و خانه های کوچک مانند قلعه کوچک از سنگ ساخته شده است. سنگ ها باید در دوران باستان دما را کنترل کنند و امروزه شهرت را تشکیل دهند. بنابراین شهر نیز “شهر سنگ” نامیده می شود. این در کنار یک تپه قرار دارد و مجتمع های مجاور با جاده های هنری مرتبط هستند.

Gjirokastra همچنین بسیاری از جاذبه های فرهنگی است. موزه ها، تئاتر ها و اماکن مذهبی را می توان در تعداد زیادی یافت. علاوه بر این، هر پنج سال یکبار، در جشنواره فولکلور ملی در قلعه شهر جشن می گیرند.

جاذبه های توریستی آلبانی

Kruja-11

یک شهر آلبانیایی در حدود ۲۰ کیلومتری شمال شرقی پایتخت است. این در کنار کوه های Skanderberg واقع شده است. مهمترین ساختمان در این شهر، قلعه کرجا است که سالن اجتماع مردم آلبانی است. این شامل موزه اسکندهربر است که یادآور جنگ در این منطقه است. مکان های دیگر در کنار این شهر، آرامگاه ساری سالتکس و پارک ملی قافله تاما هستند. شهر کوچک دارای پس زمینه تاریخی بزرگ است و همچنین می تواند به عنوان روز تبت از توراتانا یا دورس بازدید شود.

جاذبه های توریستی آلبانی

Tirana-12

تیرانا پایتخت آلبانی است و حوزه اقتصادی و سیاسی کشور را تشکیل می دهد. بسیاری از امکانات مهم در تیرانا به عنوان مثال مجلس و دولت واقع شده است. این شهر علاوه بر اقامت در بسیاری از احزاب سیاسی است. این شهر در یک رودخانه واقع در ۳۰ کیلومتری ساحل واقع شده است. در یک طرف آن توسط تپه محصور شده است. تا سال ۱۹۲۰ وقتی شهر نامیده شد، سرمایه تیرانا بسیار مهم نبود. اما امروز با معماری مدرن و امکانات فرهنگی متقاعد شده است. کافه های کوچک در کنار جاده ها اغلب پر از انرژی هستند و شهر دارای جذابیت بسیار بالایی است.

کسانی که می خواهند در فرهنگ کشور غوطه ور شوند، باید به یکی از موزه ها یا کاخ فرهنگ مراجعه کنند. علاوه بر این، محل اسکندربرگ با مجسمه سواری معروف، ارزش دیدن دارد. آنها علامت شهر را تشکیل می دهند. مکان های بیشتری برای دیدار با مسجد Ethem Bey با برج ساعت تیرانا است. علاوه بر این، پایتخت شامل یک قلعه است که می تواند بازدید کند.

محل اسکندربزرگ مرکزشهر را تشکیل می دهد، که از آن جاده ها به همه جهاتی مانند یک ستاره می رسد. امکانات متعدد سیاسی، دانشگاه ها و باغ گیاه شناسی و باغ وحش نیز به خوبی بازدید می شود. پارک ها و باغ های بیشتر مکان های عالی برای لذت بردن از وقت آزاد و بهبود می یابند.

جاذبه های توریستی آلبانی

Shkodra-13

Shkodra یک شهر در شمال آلبانی و پنجمین شهر بزرگ کشور است. این است که در دریاچه Skutari در پناهگاه به مونته نگرو واقع شده است. Shkodra تحت تاثیر بسیاری از جنگ ها و فتح، از رومی ها و همچنین از خانواده های مختلف اشراف. شهر پس از بهبودی از جنگ های سخت، به یک مرکز بازرگانی مهم تبدیل شده و امروز تا به امروز دارای فرهنگ متمایز است.

برجسته شهر ویران قلعه روضافه است. ضبط به یک افسانه غم انگیز قلعه توسط سه برادر ساخته شده است. هر شب دیوارهای قلعه به پایین می رفت. یک روز یک پیرمرد به آنها گفت که یک زن را به دیوارها می اندازد و بعد هرگز سقوط و مقاومت در برابر همه دشمنان نخواهد داشت. برادران موافقت کردند که همسر را قربانی کنند تا روز بعد برای آنها غذا بخورند. دو نفر از برادران به زنانشان گفتند، بنابراین سومین روز دیگر به تنهایی وارد شد. بنابراین، او مضطرب شد، اما پرسید که آیا می توانست یک دست، پای و پستان را نگه دارد تا تغذیه و آغوش فرزندش را حفظ کند.قلعه را می توان به عنوان یک موزه در مورد گذشته از شهر بازدید کرد. این شهر همچنین موزه های دیگر و تئاتر معروف میگیرینی را میزبانی می کند. بازار شهر نیز ارزش دارد.

جاذبه های توریستی آلبانی

کشور آلبانی به خاطر موقعیت جغرافیایی دارای سواحل زیبایی می باشد که برای ارامش درسفر مکان مناسبی می باشدونیز درجاذبه های این کشور رد پای تاریخ این کشور به وفور به چشم میخورد .

واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید