۲۲

شهریور
۱۳۹۶

سوغات سریلانکا

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 154 0

سوغات سریلانکا از خوردنی ها و ادویجات گرفته مانند ادویه ، دارچین ، زنجبیل ، وانیل و چای و گیاهان دارویی تا صنایع دستی دست ساز فلزی و محصولات دریایی و سنگ های قیمتی می باشد در ادامه به این سوغاتی ها میپردازیم:

خرید سوغاتی در سریلانکا 

از مهم ترین سوغات سریلانکا ادویه ، دارچین ، زنجبیل ، وانیل و چای را می توان اشاره کرد و همچنین گیاهان دارویی و طبی این کشور از بهترین سوغات این سفر می باشد . ماسک ها و مجسمه های زیبا و خاص سریلانکا نیز جذابیت های خود را دارد .

در سریلانکا صنایع دستی بسیار زیبایی یافت می شود که می توانید با قیمت مناسب بیابید، فقط باید بدانید که سوغاتی‌ را از کجا خریداری کنید!

در سریلانکا صنایع دستی را از کجا بخریم؟
بازار بزرگ دولتی Laksala دارای شعبه های زیادی در این شهر است.اینجا جای مناسبی برای پیدا کردن انواع صنایع دستی با قیمت های مناسب است. در کلمبو نیز می توانی صنایع دستی سنتی و هنر سریلانکایی ها را پیدا کرد.سریلانکا و گاله به طور معمول برای سنگ، جواهرات، عتیقه جات هلندی و … معروف هستند. با کمی گردش و جست و جو در ساحل های غربی نیز می توانید به خرید و معاملات خوبی دست یابید.

خرید ماسک


یکی از صنایع دستی پر طرفدار سریلانکا،ماسک های مخوفی است که در جشن ها و مراسم سنتی از آن استفاده می شود.مرکز درست کردن و فروش این ماسک ها،شهری در ساحل غربی به نام امبالانگودا است که می توان هم از کارگاه ها بازدید کرد و هم با قیمت مناسب خریداری کرد.

کارهای فلزی


کارهای فلزی در تولید گسترده، در اطراف کندی بسیار یافت می شود. این کارهای فلزی شامل: لامپ های فلزی تشریفاتی برای استفاده در معابد و جشن ها، سینی های پرخرج دقیق و اقلام تزئینی، مجسمه های فلزی، ظروف و اشیاء فلزی می باشد.

محصولات دریایی
مغازه های متعدد و دستفروشان دوره گرد در اطراف غرب و سواحل جنوبی در سطح گسترده به فروش محصولات دریایی مشغول هستند. توجه داشته باشید که خرید این محصولات دریایی به محیط زیست آسیبی نرساند زیرا جرم بزرگی محسوب می شود.

سنگ های قیمتی


ثروت سریلانکا از سنگ های قیمتی که در تپه های باستانی آن یافت می شود، سرچشمه می گیرد. اغلب این سنگها در بستر رودخانه یافت می شوند. سنگهای قیمتی یافت شده شامل: اسپینل، یاقوت، یاقوت کبود، کهربای اصل، توپاز، گارنت،آمیتیس می باشد اما یاقوت درخشان و یاقوت کبود از برجسته ترین سنگهای سریلانکا می باشد.

ازدیگر سوغات سریلانکا می توان به چای ،ادویه و دارچین آن اشاره کرد که محبوبیت خاصی دربین گردشگران دارد.

وهنگام بازدید ازمزارع چای سرگرم خرید چای میشوند.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید