۲۳

بهمن
۱۳۹۶

اقامتگاه بومگردی طاها شیراز

ارسال شده توسط: اصفهان تور/ 127 0

میخواهیم با یکی از خانه های زیبای شهر شیراز آشنا شویم. اقامتگاهی زیبا با درهای چوبی و پنجره های شیشه ای رنگی و اتاقهای زمستان نشین و تابستان نشین که مخصوص این فصلها طراحی شده است تشکیل میشود .معماری این خانه درنهایت زیبایی میباشد که حتی شکل هندسی پنجره ها نیز ازمعماری سنتی ایران سرچشمه گرفته است.  با ما درمرکز مشاوره سفر طلوع سفریاد همراه باشید تا بیشتر درمورد این خانه زیبا بخوانیم.

اقامتگاه بومگردی طاها شیراز

شیراز همواره یکی از انتخابهای هر ایرانی برای سفر و گردش در فصول مختلف سال بوده و گزینش اقامتگاه بوم گردی که حال و هوای سفر را برای انها سنتی جلوه دهد، از علاقه مندی های هر گردشگر خوش ذوقی است که، خانه های قدیمی با درهای چوبی و پنجره های شیشه رنگی در چهار طرف حیاطی با صفا را به ساختمان های مدرن و سر به آسمان کشیده امروزی ترجیح می دهد. اقامتگاه بوم گردی طاها از ان خانه های سنتی است که در بافت تاریخی شهر شیراز، محله سنگ سیاه و پشت امامزاده بی بی دختران واقع شده است به گونه ای که دسترسی آن به سایر ساختمان های تاریخی شیراز آسان بوده و گردشگران می توانند به بازدید از سایت های تاریخی و مکان های مهم شیراز بروند. اقامتگاه بوم گردی طاها با دیوارهای بلند و درختان نارنج و پرتقال می تواند یک محیط مناسب برای مسافران ایجاد کند. اتاق هایی با آجرهای قدیمی و سنگی و درهای چوبی از ویژگی های هیجان انگیزاین خانه به شمار می اید. مدیریت این خانه سعی برآن داشته تمام شرایطی که در دوران قاجار در جریان بوده را با همان حس و حال حفظ کند. در گذشته معماری اتاق ها به گونه ای بوده که متناسب با فصول سال طراحی میشد . اتاقهایی با سقف بلند و فضایی وسیع و مناسب برای ایام گرم سال و اتاق های زمستان نشین، اتاق هایی با سقف کوتاه هستند که با صرف کمترین هزینه  و انرژی می توان ان را گرم نگه داشت. نقاشی ها ی روی دیوارها و گچ کاری های داخل اتاق و جلوه گری فرش لچک ترنج  و پشتی های دستباف جذابیت های این خانه را دوچندان کرده.  صبح ها با تابیدن افتاب بر روی شیشه های رنگی پنجره ها، زیبایی خود را تماما به رخ میکشد و افتادن لکه های رنگی نور بر روی طاقچه های اتاق ارسی زیبایی خانه را به حد کمال می رساند، صد البته که ساخت پنجره هابه صورت اشکال هندسی و کوچک تنها برای زیبایی نبوده و با این روش آفتاب گرم مناطق کویری ، ملایم تر و قابل تحمل تر و البته دلنشین می شده. حیاط مرکزی که اتاقها به دور ان چیده شده باشند از ویژگی های معماری سنتی ایرانی است که درهر خانه قدیمی به چشم می خورد.

اقامتگاه بومگردی طاها شیراز

این حیاط ها قلب خانه محسوب میشدند که حوض اب در وسط آن و وجود باغچه هایی  پرگل و درختان تنومند فضای حیاط را چنان فرح بخش و با صفا می کرده که جز برای رفت و امد و مسیر ارتباطی بین اتاق ها از ان برای مراسم مختلف خانه همچون مراسم مذهبی و جشن ها وعروسی ها استفاده  میشده است. سازمان دهی فضاهای محصور حیاط به گونه ای بود که با تغییرات فصلی و کارکردها ی مختلف اتاق های مجاور متناسب باشد. در طراحی و دکوراسیون حیاط ها معمولا از کاشی های رنگی و رنگ های شاد استفاده میشد. اقامتگاه بوم گردی طاها نمونه برجسته یک خانه سنتی با فضای گرم و صمیمی قدیم ایران بوده که با تجهیز آن به امکانات رفاهی و اقامتی به روز، پذیرای گردشگران ایرانی و توریست های خارجی می باشد.

اقامتگاه بومگردی طاها شیراز

آدرس: شیراز سه راه نمازی، خیابان ۹ دی، گذر تاریخی سنگ سیاه، رو به روی کلیسای ارامنه، پلاک ۴۳

اقامتگاه بومگردی  طاها  را میتوانید درشرکت خدمات مسافرتی طلوع سفریاد رزرو نمائید.

تلفن:۰۳۱۳۲۳۵۲۶۷۳

واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید