29

سپتامبر
2017

با ایالت های آمریکا آشنا شوید

پست شده به وسیله : اصفهان تور/ 4417 0

هر ایالت آمریکا به یکی از پنجاه ایالت مستقل در ایالات متحده آمریکا گفته می‌شود که در مورد قوانین فدرال مشترک هستند اما ساختار جداگانه دارند.چهار ایالت نیز به عنوان مشترک‌المنافع نام دارند، ما در اصفهان تور به معرفی چند ایالت بزرگ امریکا پرداخته ایم، پس با ما همراه شوید:

ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا یکی از وسیع ترین ایالات آمریکا و غربی ترین ایلات این کشور محسوب می گردد که دارای بسیاری شهرهای ساحلی نیز می باشد. مرکز کالیفرنیا شه ساکرامنتو می باشد ولی مهمترین شهرهای این ایالت، شهرهای لس آنجلس، سن دیگو، سن خوزه و سانفرانسیسکو محسوب می شوند. این ایالت پرجمعیت ترین ایالت آمریکا به حساب می آید که جمعیتی در حدود ۳۷ میلیون نفر را در خود جای داده است. این ایالت در سه زمینه فعالیت های اقتصادی ویژه ای در آمریکا را در خود جای داده است که می توان از صنایع کشاورزی، صنایع با فناوری پیشرفته نظیر طراحی وب سایت و نرم افزار و البته صنعت فیلم سازی بخاطر حضور هالیوود در این ایالت نام برد. از آن جا که افراد بسیاری امروزه در این ایالت آمریکا زندگی می کنند، جامعه انسانی کالیفرنیا آمیخته از افرادی از فرهنگ ها و قوم های گونانون می باشد، ایالت کالیفرنیا همیشه در طول تاریخ به عنوان ایالتی که لیبراب ها در آن ساکن هستند معروف است ولیکن عده زیادی جمهوری خواه در این ایالت نیز زندگی می کنند.

که کالیفرنیا به دلیل هم جواری با اقیانوس آرام، بیشترین میزان وقوع زلزله را در کشور آمریکا به خود اختصاص داده است. ولیکن تلفات جانی و مالی در این منطقه بسیار قلیل و محدود است. این ایالت نقش بسزایی در تعیین رئیس جمهور آمریکا نیز دارد.

 

ایالت واشنگتن

واشنگتن به عنوان پایتخت کشور آمریکا محسوب میگردد. این ایالت بر اساس نام جورج واشنگتن رئیس جمهور سابق آمریکا نام گذاری شده است. این ایالت در شمال غرب آمریکا و در کنار اقیانوس آرام قرار دارد. بیش از ۶ میلیون نفر در این ایالت آمریکا ساکن هستند. مرکز ایالت واشنگتن، شهر الیمپیا می باشد ولیکن بزرگترین شهر این ایالت سیاتل می باشد.

واشنگتن ۱۳ امین ایالت پرجمعیت آمریکا محسوب میگردد. بسیاری از جنگل ها و رودهای کشور آمریکا در این ایالت قرار دارد.

دولت مرکزی کشور آمریکا نیز در واشنگتن قرار دارد چرا که کاخ سفید و کنگره مجلس آمریکا در این ایالت ساخته شده اند. بدلیل نزدیکی این ایالت به شمال کره زمین و فاصله آن از خط استوا، این ایالت میزان باران زیادی را هر ساله تجربه می کند. متقاضیان اخذ اقامت آمریکا و انواع ویزای کاری و سرمایه گذاری و دانشجویی در کشور آمریکا می توانند اطلاعات مربوط به شهرهای مختلف امریکا را از طریق وب سایت موسسه مهاجرتی آریانا پارس بدست آورند.

 

ایالت جورجیا

این ایالت در جنوب غربی امریکا قرار دارد و نامگذاری این ایالت بر اساس شاه جورج دوم یکی از پادشاهان دولت انگلستان صورت گرفته است. ایالت جورجیا پس از تگزاس رتبه دوم سریعترین پیشرفت را در میان ایالت های آمریکا به خود اختصاص داده است.

شهر آتلانتا هم به عنوان پایتخت و هم به عنوان پرجمعیت ترین شهر این ایالت قلمداد می شود. جورجیا از جنوب بوسیله فلوریدا، از شرق بوسیله اقیانوس آتلانتیک و از شمال بوسیله تنسی و کارولینای شمالی احاطه شده است. نکته جالب اینکه بسیاری از افراد در ایالت جورجیای آمریکا به زبان اسپانیایی هم مسلط می باشند.

آب و هوای ایالت جورجیا به دلیل نزدیکی به خط استوا، آب و هوای معتدل و استوایی اعلام می شود. بیشتر جمعیت جورجیا را سفید پوستان تشکیل می دهند ولیکن ۳۰ درصد افراد این ایالت را سیاهپوستان و ۳ درصد را آسیایی ها تشکیل می دهند.

از شهرهای بزرگ این ایالت می توان به شهرهای آتلانتا با ۴۴۳ هزار نفر جمعیت، کلومبوس و آگوستا با ۲۰۰۰ هزار نفر جمعیت اشاره کرد.

مذهب ۷۰ درصد ساکنین جورجیا شاخه پروستان از مسیحیت می باشد و مذاهب اسلام و یهودیت و بودیسم در اقلیت ۰٫۵ درصدی میان ساکنین این ایالت آمریکا قرار دارند.

بیشتر جمعیت این ایالت را در کل تاریخ جمهوری خواهان تشکیل داده اند ولیکن دموکرات ها نیز حدود ۴۵ درصد ایالت جورجیا را در سال ۲۰۱۲ به خود اختصاص داده اند.

 

ایالت تگزاس

این ایالت به عنوان دومین ایالت بزرگ آمریکا پس از آلاسکا و دومین ایالت پر جمعیت پس از کالیفرنیا محسوب می شود و در قسمت جنوبی و در مرکز این ناحیه قرار دارد. این ایالت توسط ایالت های لوئیزیانا، اوکلاهاما و نیومکزیکو و از طرف جنوب با کشور مکزیک هم مرز است.

نام تگزاس برگرفته شده از نام “تجاس” است که در زبان کادو به معنی دوستان است. مرکز ایالت تگزاس شهر آستین و بزرگترین شهر این ایالت هاستون می باشد. آب و هوای این ایالت بخاطر منطقه جغرافیایی ویژه ای که در آن قرار دارد، از تنوع بسیار زیادی برخوردار است. بیشتر مناطق این سرزمین از بیابان تشکیل شده است. حدود ۵۷ درصد ساکنین ایالت تگزاس آمریکا را جمهوری خواه و حدود ۴۱ درصد جمعیت را دموکرات ها تشکیل می دهند اقتصاد تگزاس جزء دومین اقتصاد موفق آمریکا محسوب می گردد و میزان بیکاری در این ایالت فقط ۶،۴ درصد است. تگزاس به ایالتی در آمریکا معروف است که مالیات بسیار کمی از ساکنین دریافت می کند و خدمات بسیار کمی به ساکنین این منطقه ارائه می نماید. از صنایعی که در این منطقه در حال انجام است می توان به صنایع کشاورزی، صنایع مربوط به معادن، نفت و انرژی و البته فعالیت های تجاری مربوط به شرکت های بزرگ واقع در این منطقه اشاره کرد. هفتاد درصد جمعیت تگزاس آمریکا را سفیدپوستان، ۱۱ درصد را سیاه پوستان و ۴ درصد را آسیایی ها تشکیل می دهند. از دیگر شهرهای مهم امریکا می توان به شهرهای سن آنتونیو، دالاس، و ال پاسو اشاره کرد. حدود ۳۰ درصد افراد ساکن در ایالت تگزاس آمریکا قادر به تکلم به زبان اسپانیایی هستند.

 

ایالت نیویورک

این ایالت که در شمال شرقی آمریکا واقع شده است شاید به بزرگترین شهر خود یعنی شهر نیویورک معروف باشد ولیکن پایتخت این ایالت شهر آلبانی می باشد. از لحاظ جمعیت این ایالت سومین ایالت پرجمعیت آمریکا محسوب می شود. آب و هوای ایالت نیویورک در آمریکا در اکثر اوقات سال خشک است. ایالت نیویورک از شمال با ایالت انتاریو از کشور کانادا همسایه است.

جمعیت شهر نیویورک حدود ۸،۴ میلیون نفر می باشد و این شهر شلوغ ترین شهر آمریکا محسوب می شود. نیویورک به عنوان مرکز فرهنگ و اقتصاد در آمریکا شناخته می شود و بزرگترین دریچه برای افراد متقاضی اقامت و مهاجرت به آمریکا محسوب می شود. چرا که این شهر چندین برابر سایر شهرهای آمریکا، بازدید کننده و مهاجر را در خود جای داده است. شهرهای بزرگ ایالت نیویورک را می توان آلبانی، بینگهمپتون، بوفالو، لانگ بیچ، سیراکوز، و شهر نیویورک برشمرد. بزرگترین جاذبه های دیدنی کشور آمریکا نظیر مجسمه آزادی و بسیاری از پارک های ملی آمریکا در این ایالت قرار دارند. ایالت نیویورک آمریکا به ایالتی معروف است که تعداد افراد حامی جبه دموکرات ها در مقایسه به جمهوری خواهان بیشتر می باشد.

 

ایالت میشیگان

ایالت میشیگان در غرب میانه آمریکا واقع شده است. شهر لنسینگ پایتخت این ایالت می باشد و مهمترین شهر آن دیترویت است. نام میشیگان فرم فرانسوی کلمه اوحییوا است که به معنی آب بزرگ و یا دریاچه های زیاد است.

ایالت میشیگان ۳ لقب دارد که مهم ترین آن ایالت دریاچه های کبیر می باشد. با توجه به سر شماری سال ۲۰۱۳ در حدود ۱۰ میلیون نفر در این ایالت زندگی می کنند.

ایالت میشیگان یازدهمین ایالت بزرگ کشور آمریکا و نهمین ایالت پرجمعیت ایالت متحده می باشد که بعنوان بیست و ششمین ایالت به آمریکا پیوست.

آب و هوای میشیگان سرد و زمستانی است و در مرز با کشور کانادا قرار دارد. زبان رسمی این ایالت انگلیسی می باشد ولی مردم این ایالت به زبان اسپانیایی نیز سخن می گویند. جالب است بدانید که زبان عربی سومین زبان رایج میان مردم در این ایالت است.

ایالت میشیگان خواستگاه شرکت های خودروسازی بزرگ امریکایی است که از جمله این شرکت ها می توان به جنرال موتورز و فورد اشاره کرد که سال ها باعث پیشرانی اقتصاد آمریکا بوده اند.

مرکز اسلامی آمریکا از مهم ترین مساجد مهم این کشور است که در حومه شهر دیترویت واقع شده است. این مرکز بزرگترین مسجد تشیع در آمریکا به شمار می رود.

ایالت میشیگان جزء ده ایالت دیدنی کشور آمریکاست که از مکان های دیدنی آن می توان به موزه هنری فورد، گراند هتل، خانه اپرای دیترویت، بل آیل پارک که بین ایالت متحده و کانادا واقع شده است، رودخانه کالامازو و معبد ماسونی دیترویت اشاره کرد.

دانشگاه های متعددی در این ایالت واقع شده اند که می توان به دانشگاه میشیگان، دانشگاه ایالتی میشیگان و دانشگاه مدونا اشاره کرد.

 

ایالت لوئیزیانا

ایالت لوئیزیانا در قسمت جنوبی آمریکا واقع شده است. مرکز این ایالت آمریکا باتون روگ و بزرگترین شهر آن شهر نیوارلئان می باشد. بیشتر مناطق شهری لوئیزیانا دارای فرهنگ و زبان چندگانه هستند که شامل اسپانیایی و فرانسوی و آفریقایی-آمریکایی است. این ایالت آمریکا از غرب با تگزاس، از شمال با آرکانزاس، شرق با می سی سی پی و از جنوب با خلیج مکزیک هم جوار است.

آب و هوای ایالت لویئزیانای آمریکا، آب و هوایی استوایی و گرم است و این منطقه دارای تابستان های گرم و طولانی می باشد.

جمعیت ساکنان لوئیزیانا حدود ۴٫۶ میلیون نفر در سال ۲۰۱۳ تخمین زده شده است. در این ایالت میزان ۳۵% افراد را سیاه پوستان و آسیایی ها تشکیل داده اند.

مهم ترین شهرهای لوئیزیانای آمریکا شهرهای نیواولان با ۳۶۰،۰۰۰ نفر، باتون روگ با ۲۳۰،۰۰۰ نفر می باشند.

مذهب بیشتر ساکنین این ایالت شاخه کاتولیک از مذهب مسیحیت می باشد ولیکن انواع مذاهب دیگر نیز در میان ساکنین این ایالت دیده می شود.

ساکنین این سرزمین به زبان های اسپانیایی و فرانسوی نیز آگاهند ولی ۹۸ درصد مردم لوئیزیانا فقط به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

 

ایالت نبراسکا

پایتخت این ایالت شهر لینکلن می باشد ولیکن بزرگترین شهر آن اماها محسوب می شود. ایالت نبراسکا بیشترین تعداد افراد آلمانی-آمریکایی را در خود جای داده است.

این ایالت از شمال به داکوتای جنوبی و ایالت ها آیووا و میسوری از سمت شرق و غرب همسایه است.

این ایالت ۹۳ شهر را در خود جای داده است و بطور کلی به دو بخش عمده تشکیل شده است. که باعث شده این ایالت در مناطقی آب و هوای خشک و در مناطقی آب و هوای مرطوب را تجربه کند.

در سرشماری جمعیت آمریکا در سال ۲۰۱۳ جمعیت ایالت نبراسکای آمریکا حدود ۸۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است.

حدود ۹۳ درصد نبراسکایی ها را سفید پوستان آمریکایی، ۳٫۶ درصد را سیاهپوستان و فقط ۰٫۸ درصد آن توسط آسیایی ها تشکیل شده است و جالب اینجاست که ۳۸ درصد مردم این ایالت آمریکا دو رگه های آلمانی-آمریکایی هستند. مذهب ۹۰% مردم نبراسکا مسیحیت می باشد و ۹ درصد مردم نبراسکای آمریکا لائیک هستند.

بزرگترین شهرهای ایالت نبراسکای آمریکا شهرهای اماها و لینکلن می باشند که به ترتیب در حدود ۴۲۰ و ۲۶۵ هزار نفر را در خود جای داده اند.

ایالت نبراسکای آمریکا همواره به عنوان ایالت جمهوری خواه ها در رای گیری های ادوار مختلف ریاست جمهوری و مجلس سنای این کشور محسوب می گشته است.

 

ایالت فلوریدا

این ایالت در غربی ترین قسمت ناحیه جنوب آمریکا قرار دارد. ۷۳ درصد مردم این ایالت آمریکا به زبان انگلیسی و ۲۰ درصد مردم این ناحیه به زبان اسپانیایی مسلط هستند چرا که این ناحیه به کشور مکزیک در جنوب آمریکا محسوب نمی شود ولیکن چهارمین ایالت پرجمعیت آمریکا محسوب می شود. سواحل شرقی این ایالت در جوار اقیانوس اتلانتیک قرار دارد. این ایالت همچنین در نزدیکی کشورهای دیگر آمریکای شمالی نظیر باهاما و کوبا قرار دارد.

آب و هوای ایالت فلوریدا به صورت کلی استوایی محسوب می شود که این ایالت را به ایالت آفتاب شناسانده است. همچنین میانگین فلوریدا تعداد زیادی گردباد را سالیانه تجربه می کنند. شهرهای بزرگ ایالت فلوریدا را می توان شهرهای جکسون ویل، کی وست، ملبورن، میامی، اورلاندو و تالاهاسی دانست.

نکته جالب اینکه بر خلاف همه ایالت های آمریکا، مردم فلوریدا کم ترین میزان زلزله را در سال های گذشته تجربه کرده اند.

جمعیت فلوریدا در ۲۰۱۳ حدود ۲۰ میلیون نفر تخمین زده شده است که این از این جمعیت ۷۵ درصد را آمریکایی ها، ۱۶ درصد را سیاهپوستان و حدود ۲٫۵ درصد را آسیایی ها تشکیل می دهند، حدود ۰٫۵ درصد افراد این ایالت را سرخ پوستان تشکیل می دهند.

پرجمعیت ترین شهر ایالت فلوریدای آمریکا شهر میامی با حدود ۵٫۵ میلیون جمعیت محسوب می گردد ولی پایتخت این ایالت شهر تالاهاسی می باشد.

 

 

ایالت آلاباما

این ایالت که به ایالت قلب دیکسی معروف است به ایالت کتان نیز شهرت دارد . آلاباما با ایالت های تنسی و جورجیا و فلوریدا همسایه است و همچنین از جنوب با ساحل خلیج مکزیک هم جوار است . این ایالت بیست و سومین ایالت پرجمعیت آمریکا محسوب می شود . از زمان جنگ منابع دو ناحیه آمریکا تا جنگ جهانی دوم ، آلابا نیز مانند بسیاری از ایالت های دیگر آمریکا ، شرایط نابسامان اقتصادی را تجربه کرده است . تا اینکه ساخت و احداث مقرهای بزرگ نظامی آمریکا در این ایالت باعث رونق اقتصادی این ایالت شد .

جمعیت ساکنین این ایالت آمریکا حدود ۵ میلیون نفر سرشماری شده است که از این تعداد حدود ۳۲ هزار نفر را مهاجرین خارجی تشکیل می دهند .

۶۸ درصد این جمعیت را سفید پوستان و ۲۶ درصد را سیاه پوستان آمریکایی تشکیل میدهند و حدود ۱ درصد این افراد را آسیایی هستند .

از بزرگترین شهرهای این ایالت آمریکا می توان به شهرهای بیرمنگام ، هوز ، هانتسویل ، موبایل و مونتگومری اشاره کرد

بزرگترین شهر این ایالت بیرمنگام است ولی پایتخت آن مونتگومری می باشد . با توجه به نزدیکی این ایالت به خط استوا ، آب و هوای این ایالت ، آب و هوایی گرم و استوایی است که دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی نسبتا سرد می باشد .

دین ۸۰ درصد مردم ایالت آلاباما در آمریکا مسحیت است و ۱۲ درصد مردم این ایالت آمریکا لائیک و فقط ۱٫۵ درصد مسلمان یا بودایی و یهودی هستند .

اقتصاد در ایالت آلاباما متکی بر صنایع هوافضا ، بهداشت ، بانکداری ، معادن و تولیدات خودرو می باشد .

متقاضیان کار در آمریکا در این ایالت می توانند در کمپانی رداستون آرسنال ، مقر نیروی هوایی مکس ول ، دانشگاه آلاباما به یافتن شغل بپردازند . چراکه محل های ذکر شده در کنار ایالت آلاباما بیشترین میزان اشتغال برای متقاضیان کار را فراهم می آورند .

 

ایالت نپسیلوانیا

این ایالت آمریکا با ایالت های دلاور ، مریلند ، ویرجینیا ی غربی ، اواهایو همسایه است . این ایالت ششمین ایالت پر جمعیت کشور آمریکا می باشد . بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای این ایالت ، شهرهای فیلادلفیا ، پیتزبورگ ، آلنترن و اری می باشد .

این منطقه آب و هوای متفاوتی را تجربه میکند . تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های بسیار سرد جز خصوصیات این منطقه است . در سرشماری سال ۲۰۱۳ جمعیت این ایالت حدود ۱۲ میلیون نفر سرشماری شده است که از این تعداد ۸۲ درصد را سفید پوستان و ۱۰ درصد را سیاه پوستان آمریکایی و حدود ۳ درصد را آسیایی ها تشکیل میدهند .

بسیاری از مردم این ایالت آمریکا به زبان اسپانیایی تسلط دارند . به زبان های چینی ، ایتالیایی و فرانسوی نیز در این ایالت سخت گفته می شود .

مردم ایالت نپسیلوانیا بیشتر طرفدار جبهه دموکرات آمریکا هستند . بزرگترین شهر این ایالت ، شهر فیلادلفیا می باشد ولی پایتخت این ایالت هرنسبورگ می باشد .

 

ایالت یوتا

پایتخت ایالت یوتا شهر سالک سیتی می باشد که مهم ترین شهر این ایالت نیز هست. ایالت یوتا به ایالت کندوی زنبورها معروف است و شعار اصلی این مردم صنعت می باشد. یوتا ۴۳ امین ایالت پرجمعیت آمریکا و سیزدهمین ایالت بزرگ این کشور می باشد. در حدود ۲٫۵ میلیون نفر در این ایالت زندگی می کنند.

صنایع رو به رشد گردشگری، هوا-فضا، شیمی زیستی و کامپیوتر در ایالت یوتا مکمل معدن و کشاورزی که صنایع قبلی این ایالت بودند، می باشند. ایالت یوتا تولید کننده عمده مواد معدنی از جمله نفت، مس و گاز طبیعی است. ایالت یوتا اولین تولید کننده پتاسیم در کشور آمریکا است. مهم ترین تولیدات کشاورزی ایالت یوتا شامل دام پروری، لبنیات، علوفه و تولیدات گلخانه ای می شود.

پارک های پنج گانه ملی و امکانات استثنایی اسکی، این ایالت را به یکی از اولین مقصدهای گردشگری در کشور آمریکا تبدیل کرده است. یوتا از نظر دین و مذهب، در بین ایالت های دیگر آمریکا، یک دست ترین ایالت می باشد بطوریکه ۶۵ درصد از مردم این ایالت پیرو مذهب مورمن که شاخه ای از مسیحیت است، می باشند. این مذهب تاثیر فراوانی بروی مردم این ایالت گذاشته است، از جمله پرهیز از مصرف نوشیدنی های الکلی، چای و قهوه.

در ایالت یوتا، با بهره گیری از سنت های بومیان آمریکا و سنت های غرب، ترکیب متنوعی از غذاهای مختلف وجود دارد. مهم ترین غذای این ایالت سس سخاری است. مصرف ادیویه در ایالت یوتا چنان مرسوم است که تقریبا هر رستوران ادویه مخصوص به خود را دارد. این ایالت بخاطر بیسکوییت های خود نیز شهرت دارد.

شهر سالک سیتی با شهرهای چرینوتسی در اکراین، ایژوسک در روسیه، ترلس در ایرلند و تورینو در ایتالیا، پیوند خواهر خواندگی بسته است. در ایالت یوتا هفت جنگل ملی، هفت بنای ملی، ۵ پارک ملی و دو محوطه ملی تفریحی وجود دارد. بنای ملی بل رنگین کمان، یک بل طبیعی صخره ای در جنوب یوتا، مرتفع ترین بل طبیعی در ایالت متحده است. ارتفاع این بل ۸۸ متر است.

مهم ترین موسسات آموزش عالی این ایالت دانشگاه بریگهم یانگ، دانشگاه یوتا و دانشگاه ایالتی یوتا هستند.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

 

.

برای “با ایالت های آمریکا آشنا شوید” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت