01

اکتبر
2017

جاذبه های گردشگری چین: آبشار هوکو

پست شده به وسیله : اشکان علینقیان/ 1466 0

بدون شک یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری کشور پهناور چین آبشار هوکوست که با توجه به شکل ظاهری اش به آبشار زرد رنگ معروف شده است. در این مطلب در اصفهان تور به معرفی این آبشار دیدنی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

تهیه تور چین از اصفهان

آبشار «هوکو» (Hukou Waterfall) بزرگ‌ترین آبشار «خوانگ خه» (به معنی رودخانه زرد) است. رودخانه زرد پس از «یانگ تسه» بلندترین رود کشور چین است. این آبشار دیدنی در استان «شانشی» قرار دارد. آبشار هوکو در رودخانه زرد چین (Yellow river) دارای ابعاد بسیار کوچکی است. این آبشار تنها ۳۰ متر عرض دارد، در حالیکه در طول فصل سیل و بارش باران، این مقدار به ۵۰ متر نیز افزایش پیدا می‌کند ولی آبشار هوکو تنها ۲۰ متر ارتفاع دارد. علی رغم این ابعاد کوچک، این آبشار یکی از بزرگترین آبشارها روی رودخانه زرد و دومین آبشار بزرگ در این کشور است. دلیل شهرت این آبشار رنگ زرد آن است که ظاهری قهوه‌ای مانند و غیر عادی دارد. این تغییر رنگ به خاطر وجود گل و لای درون رودخانه زرد است. هر ساله هزاران گردشگر برای بازدید از این آبشار و تجربه سرو صدای ویژه آن به خصوص زمانی که بارش باران کافی بوده و آبشار در بالاترین حد خود قرار دارد، به این ناحیه سفر می‌کنند.

حجم آب در این آبشار با توجه به فصول مختلف سال تغیر کرده و معمولا ۳۰ متر ارتفاع دارد. آبشار هوکو طی سال‌های اخیر مورد توجه مسئولین استان شانشی قرار گرفته و سرمایه گذاری‌های مناسبی در راستای تبدیل آن به یکی از مکان‌های گردشگری با استانداردهای بین المللی انجام شده است. آبشار هوکو از سال ۱۹۹۱ میلادی (۱۳۶۹ شمسی) در لیست ۴۰ مکان برتر گردشگری کشور چین قرار دارد و جز ذخایر طبیعی پراهمیت این کشور است.

این آبشار در جایی واقع شده است که رودخانه زرد چین از طریق یک دره باریک که توسط کوه‌ها احاطه شده، عبور می‌کند. این دره «جینکسیا» (Jinxia) نام دارد و در مرز استان «شانشی» (Shanxi) و «شا آنشی» (Shaanxi) واقع شده است. بستر رودخانه به طور ناگهانی از ۵۰۰ متر به ۳۰ متر می‌رسد و باریک‌تر می‌شود؛ به همین خاطر نیز آب آرام داخل رودخانه سرعت زیادی به خود می‌گیرد. آب‌های خروشان یک دهانه باریک روی صخره ایجاد می‌کنند و در نهایت آبشار ۲۰ متری تشکیل می‌شود. این آبشار معادل ۱۰۰۰ مترمربع آب در هر ثانیه وارد بستر رودخانه می‌کند. بسته به فصل، ارتفاع آبشار هوکو، از ۵۰ متر به ۳۰ متر می‌رسد.

دهانه تنگ و آب‌های خروشان افراد بازدیدکننده را به یاد آب جوشی می‌اندازد که از کتری یا قوری داغ به بیرون ریخته می‌شود؛ به همین خاطر نیز آبشار هوکو در اصل به معنای «دهان فلاسک» است.

تهیه تور چین از اصفهان

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

.

برای “جاذبه های گردشگری چین: آبشار هوکو” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت