01

اکتبر
2017

جاذبه های گرشگری چین: سرزمین مقدس تائو

پست شده به وسیله : اشکان علینقیان/ 401 0

کشور چین با توجه به وسعت و تاریخ چندهزار ساله خود محلی است برای دیدن مذاهب و دین های مختلف. این مذاهب مختلف باعث به وجود آمدن مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری بسیاری شده اند که در این مطلب در اصفهان تور به بررسی و معرفی سرزمین مقدس تائو در این کشور خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

جود مذاهب متنوع در کشور چین منجر به شکل‌گیری جاذبه‌های گردشگری خاص و خیره‌کننده‌ای شده است. با کجارو همراه باشید تا به سرزمین مقدس تائو، یکی از همین مذاهب نگاهی داشته باشیم.

چین کشوری در شرق آسیا که در طول تاریخ تحت تاثیر مذاهب و مکاتب فکری متنوعی بوده است که هر یک به گونه‌ای بر روی فرهنگ و جامعه‌ی این کشور تاثیرگذار بوده‌اند. یکی از این مکاتب فلسفی که بیش از ۲۵۰۰ سال از شکل‌گیری آن می‌گذرد، تائو است. این اندیشه از سلسله‌ی هان در چین با ساخت معبد مخصوصی جنبه دینی به خود گرفت و تاثیرات بسزایی بر روی فرهنگ مردم این کشور ایجاد کرد.

 

این کشور جدا از تاریخ فرهنگی جذاب، مکان‌های طبیعی منحصربه‌فردی را نیز در خود جای داده است. معمولا عکاسان از گردش در کوه‌های دوردست چین لذت می‌برند چرا که دیدنی‌های نفس‌گیر و هیجان‌انگیزی را برای عکاسی پیدا می‌کنند.

در یکی از همین کوه‌های دورافتاده در استان شانکسی کشور چین یک معبد تائویی کوچک و بسیار زیبا وجود دارد. زیبایی خیره‌کننده و محل رویایی خاص این معبد سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند.

این معبد در شهر چایپینگ قرار دارد و به دلیل وجود یک گنبدطلایی بر روی سقفش به قله طلایی در میان مردم شهرت دارد.

قدمت این معبد به بیش از ۴ قرن می‌رسد و ۱۶۶۶ متر از سطح دریا فاصله دارد و همین ارتفاع و قرار‌گیری بر روی قلهکوه این معبد را رویایی و منحصر‌به‌فرد کرده است.

زیبایی خیره‌کننده و نفس‌گیر این معبد، کوهستان سرسبز و ستون‌های سنگی آنقدری برای گردشگران جذاب هست که جایی برای خستگی و بی‌حوصلگی برای آنها نگذارد.

اگر به اندازه کافی شجاع هستید به این معبد سری بزنید و از درون آن دیدن کنید. راهبان بومی که به مطالعه متون مقدس مشغول هستند را در این معبد ببینید و از آرامگاه خاص و عجیب راهبان استاد نیز دیدن کنید.

از این معبد در جهان به عنوان سرزمین مقدس تائو یادمی‌کنند. این اندیشه فلسفی تاکید بر طبیعت و به ویژه کوه‌ها دارد پس جای تعجبی نیست که این معبد در چنین جایی بنا شده است.

اگر در تابستان به دنبال یک سفر هیجان‌انگیز هستید بازدید از این معبد در قسمت شرقی چین و در میان کوهستان سانکینگ را از دست ندهید.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید.
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا ایمیل آدرس معتبر وارد کنید.