06

اکتبر
2017

کتابخانه ساحلی ناندایهه چین، تجربه متفاوت کتاب‌خوانی

پست شده به وسیله : اشکان علینقیان/ 1463 0

معمولا کتاب خواندن کاری است که عده ای می گویند حوصله شان حین آن سر می رود! امروز به شما کتابخانه ای در چین را معرفی می کنیم که قطعا کتاب خواندن در آن نه تنها خسته کننده نیست بلکه بسیار جذاب و دلچسب نیز هست. با ما در اصفهان تور همراه باشید.

تهیه تور چین از اصفهان

در سواحل کشور چین، کتابخانه‌ای با نام «ناندایهه» وجود دارد که با کتابخانه‌های دیگر متفاوت است، این کتابخانه در ساختمانی نزدیک ساحل قرار دارد و افراد می‌توانند در صندلی‌های رو به ساحل نشسته و از کتاب خواندن لذت ببرند.
تصور کنید که در ساحلی به استراحت مشغول هستید و برای گذراندن وقت خود می‌توانید هر کتابی که دوست دارید را انتخاب کنید و بخوانید. این تصور برای افراد کتاب‌خوان رویایی دست نیافتی است ولی در چین این رویا به حقیقت پیوسته است.

معمار چینی «دانگ گونگ» کتابخانه‌ای در سواحل کشور چین ساخته است که این کتابخانه «ناندایهه» نام دارد. افراد می‌توانند از کتاب خواندن در کنار ساحل لذت ببرند و هر چقدر که دوست دارند کتاب بخوانند، کتاب‌های متنوع!

ایده اولیه ساخت این کتابخانه از نقاشی‌های «آندره وایت» نقاش واقع‌گرای آمریکایی، به ذهن گونگ رسیده است. او در رابطه با ایده اصلی کتابخانه می‌گوید:

روزی یکی از نقاشی‌های آندره وایت نظر مرا جلب کرد. نقاشی مردی را نشان می‌داد که در کنار ساحل نشسته بود و حس نقاشی به‌شدت مرا تحت تاثیر قرار داد. سعی داشتم تا این حس را با افراد دیگر هم به اشتراک بگذارم و کاری انجام دهم که با دریا و امواج در ارتباط باشد. ایده ساخت کتابخانه مرا به هدف و حس خوب تابلو نزدیک می‌کرد.

پنجره‌های کتابخانه بزرگ هستند و رو به‌ دریای شرقی چین قرار دارد. خوانندگان بدون هیچ مانعی می‌توانند از منظره دریا لذت ببرند و ساعت‌ها در کتابخانه نشسته و کتاب بخوانند. سالن اجتماعات کتابخانه به‌گونه‌ای طراحی‌ شده است که حس راحتی را به افراد منتقل کند.

تهیه تور چین از اصفهان

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

.

برای “کتابخانه ساحلی ناندایهه چین، تجربه متفاوت کتاب‌خوانی” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت