22

ژوئن
2017

آداب و رسوم دبی

پست شده به وسیله : ISFtour/ 1751 0

به مذهب ( اسلام ) توهین نکنید
مذهب اسلام در فرهنگ مردم امارات نقش مهمی را بازی می کند . هر واکنشی که منجر به توهین یا تخریب اسلام شود یک عمل مجرمانه تلقی شده و جریمه ی سنگین و زندانی شدن را شامل می شود . به همین دلیل افراد خارجی غیر مسلمان می توانند در تعداد کمی از مکان های مشخص به عبادت بپردازند.در طول ماه رمضان خوردن و

مزاحم خانم ها نشوید
حریم خصوصی در فرهنگ مردم امارات جایگاه ویژه ای دارد . بنابراین باید دقت نمود که به راحتی نمی توان در خیابان با هر زنی سر صحبت را باز نمود یا از او عکس گرفت . با آزار جنسی زنان به شدت برخورد می شود بنابراین از انجام رفتارهای زننده و چیزی که باعث اهانت به زنان شود خودداری شود.
فحش دادن و استفاده از اشارات توهین آمیز با دست ممنوع است:
در دبی هنگام معاشرت با مردم استفاده از الفاظ رکیک ممنوع است و می تواند باعث گرفتاری جدی شخص شود.
همچنین استفاده از علائم توهین آمیز با دست مشمول جریمه زندان و یا اخراج است.
نوع مجازات بستگی به آن دارد که به چه شخصی شما توهین کرده باشید.

توهین به حکام امارات ممنوع است
سیستم حکومتی کشور امارات عربی متحده مبتنی بر سیستم طایفه ای است و رهبران قبایل از چهره های مورد احترام اجتماع هستند . هرگونه نقد و انتقاد یا اظهار نظر توهین آمیزدر مورد این کشور یا رهبران آن بر خلاف قانون این کشور است.

 

لغات پرکاربرد
از آنجا که دبی شهری پر تردد است و هر روزه مقصد انواع تورمسافرتی از اقصی نقاط دنیا است. می‌توانید با تکیه بر زبان انگلیسی به راحتی در آن اقامت کنید. اما برای برقراری ارتباطی صمیمانه‌تر با مردم لازم است برخی اصطلاحات و کلمات پرکاربرد مثل سلام و خداحافظی ،تشکر، پرسیدن آدرس‌های کاربردی و احوالپرسی را به عربی به خاطر بسپارید.

مکالمات روزمره
اگر به بازار Souk وارد شدید و خواستید از قیمت اجناس مطلع شوید بهتر است که به عربی جمله‌ی خود را بیان کنید. از جهت دیگر ترجمه‌ی عربی کلمات بله یا خیر می تواند کمک فوق العاده‌ای برای شما باشد و تورمسافرتی شما را ساده‌تر کند. این جریان از جهت دیگر موجب می شود رابطه‌ی کلامی صمیمانه تری با کسبه پیدا کنید.

 پوشش مناسب
صد البته که دبی شهری است بین المللی و نحوه‌ی پوشش در نواحی مدرن انقدرها که باید و شاید از قواعد وقوانین خاص پیروی نمی کند اما اگر به عنوان یک خانم راهی توردبی شده اید و قصد دارید از نقاط سنتی شهر بازدید کنید. بهتر آن است که پوششی موجه و پوشیده را انتخاب نمائید. در این صورت می‌توان مطمئن بود که اهالی محلی دبی با رویی باز با شما برخورد کرده و اطلاعاتی که مورد نیازتان است را در اختیار شما قرار خواهند داد.

دبی در ماه رمضان
ماه رمضان یکی از زیباترین جلوه‌ها را در  توردبی  مشاهده خواهید کرد. اگر قصد دارید این شهر را غرق در شوق و شادی ببینید بهتر است که توردبی خود را به ماه رمضان موکول کنید. این شهر در این ماه مملوء است از شوق و شور سفره های سحری و افطار به باشکوه ترین حالت در آن پهن می شوند، مساجد مملوء از نورافشانی خواهند بود و می توانید بهترین سوژه‌ها برای عکاسی را در این شهر پیدا کنید.

 

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

.

برای “آداب و رسوم دبی” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت