16

سپتامبر
2017

درباره بیمه مسافرت خارجی بیشتر بدانید

پست شده به وسیله : اصفهان تور/ 691 0

بیمه مسافرت خارجی علاوه بر پوشش هزینه های درمان در سفرهای خارجی، شامل پوشش های دیگری نیز می باشد که معمولا مسافران از آن بی اطلاع هستند .

تاخیر بیش از شش ساعت پرواز

در صورتی که پرواز بیش از ۶ ساعت تاخیر داشته باشد، بیمه گر هزینه هایی که مسافر به علت تاخیر پرواز متحمل می شود ، مانند هزینه اقامت در هتل ، رستوران و …. را تا سقف ۱۵۰ یورو جبران خواهد نمود .

این هزینه ها تنها با ارائه اصل صورتحساب ، کپی بلیط و تائیدیه کتبی شرکت هواپیمایی مبنی بر تاخیر پرداخت می گردد .

فقدان بار مسافر

چنانچه توشه و یا بار مسافر تا ۴۸ ساعت پس از ورود وی به مقصد به او تحویل نگردد ، بیمه گر تا سقف ۸۰۰ یورو به عنوان خسارت ( به ازای هر کیلو ۲۰ یورو) بابت هزینه های مسافر جهت خرید اضطراری لباس و لوازم بهداشتی و آرایشی مورد نیاز پرداخت خواهد کرد .

بدیهی است این پرداخت با گواهی کتبی شرکت هواپیمایی مبنی بر مفقود شدن بار مسافر قابل پرداخت خواهد بود.

تاخیر بار مسافر

چنانچه بار مسافر در مقصد (بجز کشور ایران ) با تاخیر بیش از ۱۲ ساعت به وی تحویل داده شود ، بیمه گر تا سقف ۲۵۰ یورو بابت جبران هزینه های خرید اضطراری لباس و وسایل مورد نیاز به وی پرداخت خواهد کرد

استرداد بار مسافر

در صورت ارسال اشتباه بار به مقصدی دیگر ، بیمه گر با شرکت هواپیمایی تماس گرفته و ترتیبات ارسال بار به مقصد مسافر را فراهم می سازد .

بیمه مسافرتی

بیمه حوادث و اورژانس برای گردشگران خارجی به‌ویژه برای کشورهای آلمان و ایتالیا در ایران نداریم؛ این در حالی است که زمانی که به هر یک از این کشورها سفر می‌کنیم، می‌توانیم بیمه بخریم و از خدمات آن بیمه در زمان وقوع حادثه یا پیش آمدن مشکل استفاده کنیم اما این امکان برای بسیاری از گردشگران خارجی در ایران وجود ندارد.

در صورتی که مسافر وسایل متعارف به همراه داشته باشد، ضرورتی ندارد که آنها را بیمه کند؛ چراکه اگر در هواپیما مشکلی پیش آید، برای ۲۰ کیلو بار که استاندارد هر مسافر است و با فرض اینکه وسایل گرانبهایی هم در آن نیست، حدود ۴۰۰ دلار خسارت پرداخت می‌شود. تنها در مسیر فرودگاه تا محل اقامت است که ممکن است برای بار مسافر مشکلی پیش آید که معمولا برای این مسیر کسی بارش را بیمه نمی‌کند؛ مگر اینکه وسایل باارزش یا قیمتی داشته باشد.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

 

 

.

برای “درباره بیمه مسافرت خارجی بیشتر بدانید” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت