23

ژانویه
2018

خانه تاریخی عادل کاشان (مروارید کاشان)

پست شده به وسیله : اصفهان تور/ 884 0

خانه تاریخی عادل کاشان

با ما در مرکز مشاوره سفر طلوع سفریاد همراه باشید میخواهیم درمورد خانه ای تاریخی بامعماری زیبا صحبت کنیم. خانه ای که در سال۹۴ در فهرست آثار ملی ثبت شده است. این خانه درعین سنتی بودن دارای معماری مجلل و با شکوهی میباشد که در بافت قدیمی شهر کاشان قرار دارد.

در دوره قاجار به دست معماران و هنرمندان آن دوره و به سبک گودال باغچه و در دو طبقه، طبقه فوقانی و تحتانی به صورت خشتی احداث شده است. این بنا در تیرماه سال ۱۳۹۴ در جلسه ثبت آثار و ابنیه تاریخی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. یکی از زیباترین و دیدنی ترین بناها و خانه های تاریخی در کاشان می باشد و در مرکز بافت قدیمی شهر کاشان و همچنین همجواری با مرکز محله سوریجان کاشان و مسجد و تکیه و حسینیه محله سوریجان کاشان بنا شده است. خانه تاریخی عادل برخوردار از تزئینات مجلل و باشکوه، اصالت معماری و طراحی متناسب با فرهنگ و اقلیم خاص منطقه است.این اقامتگاه، دارای اتاق های ۲تخته،۳تخته و خانوادگی تازه بازسازی شده و همچنین دارای چایخانه و سفره خانه سنتی، حمام اختصاصی ،دارای سیستم سرمایشی،گرمایشی ، تلویزیون ، اینترنت بی سیم می باشد

خانه تاریخی عادل کاشان (مروارید کاشان)

یکی از ویژگی های خاص خانه تاریخی عادل کاشان انتظامات فضایی و ایجاد معماری گودال باغچه می باشد، همچنین وجود تقارن و تعادل و ریتم در پلان و در نماها نیز از ویژگی های خانه های کاشان در دوره قاجار است که بر جذابیت و زیبایی این خانه افزوده است ، اتاق ها دارای نورگیرها و پنجره های مشبک رنگی و تزیینات نقاشی و آیینه کاری و گچ بری های بی نظیر و به کارگیری بادگیرها در ساخت این خانه تاریخی از ویژگی های ممتاز خانه تاریخی عادل ( مروارید کاشان ) می باشد.

آدرس: خیابان فاضل نراقی، فرهنگ ششم(کوچه نه چم)، خانه تاریخی مروارید  (عادل)

این اقامتگاه بومگردی را میتوانید در آژانس هواپیمایی طلوع سفریاد رزرو نمائید.

تلفن:۰۳۱۳۲۳۵۲۶۷۳

واحد تولید محتوای اصفهان تور

.

برای “خانه تاریخی عادل کاشان (مروارید کاشان)” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت