15

سپتامبر
2017

زبان در استرالیا

پست شده به وسیله : اشکان علینقیان/ 1198 0

در این مطلب در اصفهان تور به بیان نکاتی درباره زبان استرالیایی ها در مناطق مختلف این کشور خواهیم پرداخت. بدون شک زبان و دانستن آن در سفر و اقامت می تواند کمک به سزایی در آرامش در آن شهر دارد.

گرچه استرالیا هیچ زبان رسمی ندارد ولی زبان انگلیسی همیشه زبان رسمی غالب کشور بوده است.انگلیسی استرالیایی یکی از گونه های اصلی زبان انگلیسی با حوزه واژگان و لهجه مخصوص به خود است و از لحاظ گرامر و املای لغات کمی با دیگر گونه های زبان انگلیسی متفاوت است.  گویش استاندارد استرالیا، گویش استرالیایی جنرال است. بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۱، زبان انگلیسی در %۸۱  از جمعیت کشور تنها زبانی است که در منزل بکار برده می شود. زبان ماندرین (چینی قدیم) با ۷/۱ درصد، ایتالیایی با ۵/۱ درصد، عربی با ۴/۱، کانتونی با ۳/۱ درصد، یونانی با ۳/۱ درصد و ویتنامی با ۲/۱ درصد تکلم کننده در رده های بعدی قرار دارند. بخش اعظمی از مهاجران نسل اول و دوم دوزبانه هستند. در مطالعه ای که در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ توسط مرکز شاخص توسعه سریع استرالیا انجام گرفت، نتایج نشان داد که رایج ترین زبانی که پس از زبان انگلیسی توسط کودکان استرالیایی تکلم می شود، زبان عربی است. زبان های ویتنامی، یونانی، چینی و هندی در رده های بعد قرار می گیرند.

زمانی که مهاجران اروپایی به استرالیا آمدند، تعدادی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ زبان بین بومیان رایج بوده است. هم اکنون تنها ۷۰ زبان از این تعداد باقی مانده است. البته از این تعداد اکثر آنها توسط افراد مسن تکلم می شود و تنها  ۱۸ زبان بومی باقی مانده که توسط همه رده های سنی بومیان تکلم می شود. در سرشماری سال ۲۰۰۶، تعداد ۵۲۰۰۰ بومی استرالیایی- یعنی %۹۲ از کل جمعیت بومیان- اذعان داشتند که در منزل از زبان بومی خود استفاده می کنند. استرالیا یک زبان اشاره نیز به نام آسلان (Auslan) دارد که تعداد حدود ۵۵۰۰ فرد کر و لال این کشور از آن استفاده می کنند.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

 

.

برای “زبان در استرالیا” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت