05

سپتامبر
2017

درباره کشور مالزی چه نمی دانید

پست شده به وسیله : اشکان علینقیان/ 832 0

در چند سال اخیر میزان افرادی که علاقه به سفر به کشور مالزی را دارند به شدت رو به افزایش بوده است. البته این موضوع بی دلیل نیست و به خاطر پیشرفت های شگرف این کشور در تمامی عرصه ها از جمله عرصه های دانشگاهی است. در این مطلب در اصفهان تور قصد داریم به معرفی این کشور پرداخته و شما را با نکاتی که شاید درباره این کشور ندانید، آشنا سازیم :

مالزی؛ مروارید جنوب شرق آسیا

مالزی کشوری زیبا در جنوب شرقی آسیاست. این کشور مسلمان با طبیعت بکر، آب و هوای استوایی، سواحل زیبا و تفریحات ساحلی خود گردشگران زیادی از سراسر جهان دارد. تاکنون درباره مالزی، جاذبه ها و تفریحات آن زیاد گفته ایم اما این کشور که طرفداران زیادی هم در ایران دارد موضوعات شنیدنی زیادی دارد که دانستن آن ها می تواند برای شما جالب باشد.

 

پنانگ، پایتخت غذای خیابانی آسیا

اگر می خواهید تجربه ای بینظیر از غذاهای خیابانی داشته باشید بهترین محل پنانگ و پایتخت آن جورج تاون است. در این شهر در حالی که در خیابان های مختلف آن در حال گردش هستید غرفه هایی را می بینید که بر روی آن ها انواع غذاهای خوشمزه ای مثل نودل و سمبوسه به فروش می رسد.

 

مالزی؛ کشور تنوع

مالزی حدود ۳۱ میلیون جمعیت دارد که از این تعداد، ۵۰% مالایی ، ۲۳% چینی  و ۷% هندی هستند، ۱۲ درصد دیگر هم گروه های دیگری مانند مردم جزیره بورنئو هستند که در همسایگی مالزی قرار دارد. اکثر مردم این کشور مسلمانند و ادیان دیگری مثل مسیحیت هم از اقلیت های دینی این کشور می باشد. تنوع قومی و نژادی باعث شده که این کشور غذاها، زبان ها و فرهنگ های مختلفی داشته باشد.

 

مالزی و تلاش برای تنوع قومیتی

مالزی همیشه اختلافات قومی زیادی داشته که تاثیرات زیادی را بر سیاست های آن گذاشته است. اعتراضات سال ۱۹۶۹  باعث شد این کشور در سیاست های اقتصادی خود تجدید نظر کند و دولت، اختلافات طبقاتی بین مالایی ها و ثروتمندان چینی را از بین برد. امروز دیگر ورود به دانشگاه های این کشور شرایط گذشته را ندارد و آسان تر شده است.

 

زیستگاه بزرگترین گل جهان

گل رافلسیا معروف ترین گلی است که در این کشور رشد می کند، این گل آنقدر بزرگ است که لقب بزرگ ترین گل جهان را دارد. بوی بدی که این گل دارد باعث شده که به آن گل جسد هم بگویند. این بوی بد، حشرات را به طرف این گل می کشاند و باعث گرده افشانی گل می شود.

 

انتخابات؛ بدون برنامه

در این کشور برعکس کشورهای دیگر، زمان انتخابات بعدی مشخص نیست و هیچ کس تاریخ آن را نمی داند. طبق قانون اساسی باید در طول ۵ سال حداقل یکبار انتخابات برگزار شود.

 

خارگیل؛ میوه عجیب مالزی

خارگیل میوه ای عجیب با بوی تند است که باعث شده بردن آن به داخل برخی هتل ها و وسایل حمل و نقل عمومی ممنوع باشد. برای اینکه تصوری نسبت به بوی این میوه پیدا کنید، برخی بوی آن را ترکیبی از بوهای سقز، پیاز و  جوراب دانسته اند! طعم آن هم ترکیبی از خوراکی های آناناس، پیاز، کارامل، کره، بادم و پنیر است، این ترکیب مزه ها به خارگیل طعمی عجیب داده به طوری که واکنش گردشگرانی که برای اولین بار مزه آن را امتحان می کنند بسیار دیدنی است!

 

مهد بدمینتون

«لی چونگ وی» بدمینتون کاری از کشور مالزی، در ۱۰ سال گذشته بهترین بازیکن جهان بوده است. بدمینتون ورزش اول این کشور است و ۸ مدال المپیک آورده است.

 

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “درباره کشور مالزی چه نمی دانید” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت