02

نوامبر
2017

دلايل سفر به مالزي

پست شده به وسیله : اصفهان تور/ 1186 0

 

کشور مالزی که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد ترکیبی باورنکردنی از فرهنگ های مختلف است. چیزی که کشور مالزی را جذاب می کند تنوع آن است. در این کشور می توانید شهرهای مدرن و معماری خارجی را ببینید، بر روی زیبا ترین ساحل ها استراحت و در جنگل های انبوه گردش کنید.

 

معماری مدرن

شهر کوالالامپور مکانی فوق العاده برای تحسین معماری مدرن مالزی است. بویژه، آسمانخراش های معاصر که یکی از نمادین ترین دور نمای شهری آسیا را بوجود آورده اند. اگر ممکن است وقت بگذارید و از برجهای دوقولوی پتروناس در منطقه مثلث طلایی دیدن کنید این برج زمانی بلندترین برج دنیا بود و امروزه با یک پل آسمان به هم متصل شده اند.

مزارع چای

صنعت چای از مدت ها قبل بخشی از توسعه و تجارت در مالزی بوده است، بویژه درارتفاعات کامرون. در آنجا، در نزدیکی بلندترین نقطه شهر، آب و هوا خنکی مناسب برای کشت چای را دارد.

پیاده گردی

وقت درباره مالزی فکر میکنید شاید اولین چیزی که به ذهنتان می آید پیاده گردی نباشد اما این کشور پر از مکان هایی برای پیاده گردی است

معماری خارجی

با تاریخ استعماری مالزی، این کشور پر از معماری های خارجی است. اگر به دیدن این معماری علاقه دارید شهر “ملاکا”  برای شما بهترین انتخاب است. این شهر توسط بریتانیایی ها، هلندی ها و پرتقالی ها هدایت می شده و معماری شهر هم به خوبی این را نشان می دهد.

شیرجه

یکی ار معمول ترین دلایل برای بازدید از مالزی، شیرجه زدن در آب های این کشور است. در کنار جزیره بورنائو ، جزیره سیپدان قرار دارد که یکی از بهترین محل های شیرجه زدن می باشد. فقط تعداد معینی از مردم می توانند در هر روز در آب های حفاظت شده سیپدان شیرجه بزنند. وقتی به درون آب شیرجه می زنید می توانید لاک پشت ها و نهنگ ها آب های آنجا راهم ببینید. اگر نمی توانید به سیپدان بروید جزیره های دیگری مثل ریدانگ و تیامان هم وجود دارند ولی آن ها فصل های شیرجه محدودتری دارند.

فرهنگ متنوع

شاید جذاب ترین جنبه مالزی تنوع فرهنگ آن باشد، علاوه بر تاثیر فرهنگ خارجی، ترکیبی از فرهنگ های آسیایی هم در این کشور وجود دارد. تقریبا فقط نصف جمعیت این کشور مالزیایی هستند، چینی ها ¼ و هندی ها جمعیت زیادی در این کشور دارند و مردم اورنگ اصلی که یک گروه بومی مالزی هستند نیز ۱۲ درصد جمعیت را تشکیل می دهند. همه این گروه ها در کنار هم با هماهنگی در این کشور زندگی می کنند و به این کشور فرهنگ و میراث می دهند.

حیات وحش

بیشتر خاک مالزی هنوز به شهر تبدیل نشده که این باعث می شود حیات وحش در این کشور براحتی رشد کند. یکی از بهترین محل ها برای تحسین حیات وحش پارک ملی تامان نگارا است. بر روی پیاده روهای سایبان و آبشار ها می توانید خوک های تک خرطوم، گراز وحشی، آهو، میمون و پرندگان و حشرات زیادی ببینید.در بورنئو حیوانات بزرگتری مثل فیل، ببر، کراز وحشی و اورانگوتان نیز وجود دارند.

ساحل و جزیره

مالزی کشوری استوایی با آب و هوای گرم و کیلومترها خط ساحلی است پس تعجبی ندارد که این کشور پر از ساحل باشد. با این که خود مالزی سواحل زیادی دارد ولی جزایر مالزی برای ساحل دوستان محبوب تر هستند. لنکاوی  نقطه ای نهایی برای گذراندن تعطیلات در ساحل است که با خرید و رستوران گردی کامل می شود. اگر به دنبال جزیره ای آرام تر و خلوت تر هستید جزیره ردنگ مناسب است.

غارها

پارک ملی گونونگ مولو در ساراواک، در جزیره بورنئو قرار دارد. این پارک تاریخی ۳۰۰۰ ساله دارد و معروفیت آن به دلیل غارهای باورنکردنی اش است.در این پارک غارهای زیادی وجود دارد که برخی به راحتی قابل بازدید هستند و برای برخی دیگر باید از چراغ قوه و طناب استفاده کنید. اگر نزدیک کوالالامپور اقامت می کنید می توانید گردشی یک روزه به غار باتو داشته باشید که از سنگ آهک تشکیل شده و در مسیر رسیدن به آن هم پیاده گردی می کنید و هم از مناظر حیرت انگیز لذت می برید.

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید.
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا ایمیل آدرس معتبر وارد کنید.