24

دسامبر
2017

هزینه های سفر به دبی

پست شده به وسیله : اصفهان تور/ 1540 0

هزینه های سفر به دبی

دبی یکی از شهرهای حوزه ی خلیج فارس میباشد. شهری مدرن و پیشرفته که سالیانه توریست های زیادی رو به خود جذب میکند. با اصفهان تور همراه باشید تا با هزینه های سفر به این شهر آشنا شوید.

مدارک و هزینه های قبل سفر

پیش از شروع سفر باید برای گرفتن پاسپورت و یا گذرنامه اقدام کنید که طبیعتا در حین گرفتن این مدرک هزینه هایی در پیش روی شما قرار دارد.

برای آشنایی کامل با روند گرفتن گذرنامه (پاسپورت) در زیر بخوانید:

مراحل و مدارک لازم جهت دریافت گذرنامه

++ هزینه های گذرنامه عبارت اند از:

۱هزینه ۱۰۰۰ تومان بابت شناسه

۲– هزینه ۳,۷۵۰ تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری

۳– هزینه ۷۵,۰۰۰ تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه

۴هزینه ۲۹,۳۰۰ تومان بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

+ دیگر مدرک مورد نیاز برای سفر به شهر دبی ویزا یا روادید است که در ادامه نحوه گرفتن و هزینه های آن را به طور کامل برای شما شرح داده ایم.

روش‌ های سفر به دبی و هزینه ها

این که برای سفر به دبی چه راه و روشی را انتخاب کنید، کاملا به روحیه و میزان هزینه مد نظر شما بستگی دارد. می‌توانید همه چیز را بسپرید به تورگردانان و فقط هزینه را پرداخت کنید و یا به دلایل اقتصادی و یا ماجراجویی بیش تر همه چیز را خودتان برنامه ریزی کنید و به روش خودتان به دبی سفر کنید. با این حال، هر راهی هزینه های متفاوتی در پیش روی شما می‌گذارد که بررسی کردنش ذهن شما را برای انتخاب بهتر روشن می‌کند. برای برنامه ریزی بهتری می توانید مقالات سفری چون :

انتخاب مناسب ترین شیوه حمل و نقل در سفر

۱تورهای دبی: ۱هوایی

 ۲دریایی

۲شخصی :  ۱) هواپیما

۲کشتی                    

۱تورهای دبی

پیش از هر چیز انتخاب تور مسافرتی مناسب بسیار اهمیت دارد، برای آشنایی با چگونگی انتخاب تور مناسب بخوانید:

راهنمای انتخاب  آژانس مسافرتی خوب و مطمئن برای سفر به دبی

معمولا مدت زمان تورهای هوایی دبی چندین نوع دارد که رایج ترین آن، تورهای ۳ شب و ۴ روز است و ما در اینجا متوسط قیمت معمول ترین تور را برای هر کدام ذکر کرده ایم.

مسیر هواییبسته به آژانس هواپیمایی، کلاس هتل و اتاق مورد نظر قیمت‌های متفاوتی انتظار شما را می‌کشند.

برای ۳ شب و ۴ روز هزینه ها بین ۹۰۰ هزار تومان تا ۷ میلیون تومان متغیر است.

برای اغلب هتل های دو تا چهار ستاره، متوسط قیمت تورها میان ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تا نزدیک ۲ میلیون تومان می باشد.

مسیر دریاییبسته به آژانس مسافرتی، هتل و اتاق مورد نظر قیمت‌های متفاوتی پیش روی شما قرار دارند.

با مراجعه به آژانس های مسارفتی تور سفر دریایی به دبی را تهیه کنید و اگر در شهر شما چنین توری یافت نمی شود، ابتدا خود را به شهرهای جنوبی برسانید و در آن جا تور های کشتی دبی را تهیه کنید.

هزینه بلیت کشتی ها به همراه ویزا و دو طرفه در حدود ۶۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان می باشد.

۲شخصی 

برای رفتن به دبی به صورت شخصی دبی نیز تنها دو را پیش روی شما قرار دارد : هواپیما و کشتی که هر کدام از موارد مزایا و معایب خاص خود را دارند.

پر واضح است که انتخاب هواپیما بدان معنی است که سریع تر و راحت تر به مقصد می رسید. البته انتخاب سفر دریایی نیز خالی از لطف نیست. انتخاب کشتی برای رسیدن به دبی این امکان را مهیا می کند تا تجربه متفاوتی را در طی مسیر برای خود رقم بزنید و البته به نسبت هواپیما، هزینه کم تری نیز پرداخت می کنید. توجه داشته باشید که شما عوارض خروج از کشور را به هنگام خرید بلیت هواپیما و کشتی پرداخت خواهید کرد که عوارض در مسیر هوایی ۷۵ هزار تومان و در مسیر دریایی ۲۵ هزار تومان می باشد.

۱) هواپیما

در زیر برخی از پروازهای دبی به همراه هزینه گفته شده که هر کدام طیف هزینه بلیط رفت و برگشت می باشد:

تهران-دبی: بین ۳۶۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

مشهد-دبی: بین ۶۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان

کیش-دبی: بین ۶۰۰ تا ۱ میلیون هزار تومان

اهواز-دبی: حدود ۱ میلیون تومان

اصفهان-دبی: بین ۸۰۰ تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

شیراز-دبی: بین ۷۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون

بندرعباس-دبی: بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

۲) کشتی

برای آن که با کشتی به دبی بروید، ابتدا باید خودتان را به شهر بندر لنگه برسانید. در صورت مساعد بودن هوا و بسته به شرکت کشتی رانی شما، روزهای حرکت و ساعات رفت و برگشت متفاوت است. اغلب در ساعات ۱۰ و ۱۱ صبح از بندرلنگه خارج شده و بعدازظهر حدود ۳ تا ۵ نیز به ایران بازمی گردند. همچنین خوب است بدانید از بندرلنگه تا شهر دبی ۵ ساعت در راه خواهید بود.

هزینه بلیت کشتی درجه دو از بندر لنگه تا دبی:

یکسره: حدود ۲۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان

دوسره: حدود ۴۵۰ هزار تومان

نکته قابل توجه این است که تنها تا ۵۰ کیلوگرم بار می توانید همراه داشته باشید و در ازای هر کیلوگرم بار اضافه، ۵ هزار تومان جریمه خواهید شد.

ویزا برای سفر به دبی

گرفتن ویزا برای سفر به دبی با دیگر شهرهای خارجی متفاوت است. تنها راه دریافت ویزا مراجعه به آژانس های مسافرتی و از طریق کارگزاران می باشد. شرایط و هزینه های دریافت ویزای دبی را در زیر آورده ایم:

ویزا عادی ۱۴ روزه (تحویل ۷-۵ روز کاری) : ۲۸۰ درهم، حدود ۲۵۰ هزار تومان

ویزا نیمه فوری ۱۴ روزه (تحویل ۳ روز کاری) : ۳۶۰ درهم، حدود ۳۱۵ هزار تومان

ویزا عادی ۱ ماهه: ۴۵۰ درهم، حدود ۳۹۳ هزار تومان

ویزا سه ماهه توریستی: حدود ۱۱۰۰ تا ۱۴۰۰ درهم، حدود ۹۶۰ هزار تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

ویزای مولتی یک ماهه: ۹۵۰ درهم، ۸۳۰ هزار تومان

ویزای مولتی سه ماهه: ۲۳۰۰ درهم، حدود ۲ میلیون

+ ویزاهای مولتی دبی می توانید چندین بار وارد کشور امارات شوید و هر بار ۱۴ روز در شهر دبی اقامت داشته باشید.

+ برای دریافت ویزا دبی نیازی به رزرونامه هتل ندارید، اما باید چک ضمانت ۱۰ میلیون تومانی بگذارید.

+ از آن جا که قوانین سفارت دبی در مرور زمان تغییر می کند، حتما پیش از اقدام برای ویزا از قوانین جدید اطلاع یابید.

واحد پول امارات، سطح قیمت شهر دبی

واحد پول کشور امارات متحده عربی، درهم بوده که شما در حال حاضر هر درهم را با نرخ ۸۷۴ تومان خریداری می کنید.

از جمله اسکانس های رایج امارات می توان به ۵ درهمی ( قهوه ای )، ۱۰ درهمی ( سبز )، ۲۰ درهمی ( آبی )، ۵۰ درهمی ( بنفش )، ۱۰۰ درهمی ( قرمز )، ۲۰۰ درهمی (نارنجی)، ۵۰۰ درهمی (آبی) و ۱۰۰۰ درهمی (قهوه ای ارغوانی) و همچنین سکه های ۱، ۵۰ و ۲۵ فلسی اشاره کرد. هر درهم برابر با ۱۰۰ فلس است.

دبی از شهرهای نسبتا گران است و اغلب هزینه ها ۶۰ تا ۹۰% بیش تر از هزینه های شهر تهران هستند.

برای تهیه درهم کافیست تا به صرافی های شهر خودتان مراجعه کنید.

هزینه‌ ها در طول سفر به دبی

 در طول سفر به دبی هزینه های متفاوتی پیش روی شماست که افزایش و کاهش آن کاملا به نحوه برنامه ریزی شما بستگی دارد. دانستن متوسط قیمت این اقلام کمک بزرگی در طی سفر شما خواهد بود.

۱هزینه‌های حمل و نقل در دبی

۲هزینه های اقامت در دبی

۳هزینه‌های خورد و خوراک در دبی

۴هزینه های تفریح در دبی

۵هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در دبی

۶هزینه سرویس موبایل در دبی

 ۱هزینه‌ های حمل و نقل درون شهری در دبی

 حمل و نقل عمومی در شهر دبی شامل گزینه هایی چون مترو، اتوبوس، اتوبوس آبی و ابرس (تاکسی آبی) می شود. پیش از استفاده از مترو و یا اتوبوس های دبی لازم است تا بلیت الکترونیک دبی را با نام نول کارت ( Nol Card ) را از مراکز فروش بلیت مترو و برخی از پایانه های اتوبوس تهیه کنید. همچنین دستگاه های شارژ الکترونیک در تمام ایستگاه های مترو و پایانه های اتوبوس، برخی از ایستگاه های اتوبوس های و جاهایی مانند مراکز خرید و فرودگاه ها وجود دارد.

به طور کلی ۴ نوع نول کارت وجود دارد که اگر چندین روز مسافر هستید و تنها چند بار از آن استفاده خواهید کرد، نول کارت قرمز به کار شما می آید. هزینه خرید این نول کارت ۲ درهم ( ۱۷۰۰ تومان ) بوده و تا ۱۰ بار قابلیت شارژ مجدد را داراست. برای دارندگان نول کارت قرمز، نرخ سفرهای درون شهری بسته به مسافتی که طی می کنند، به ۵ منطقه تقسیم می شود که از ۲.۵۰ درهم (۲۱۰۰ تومان) تا ۶.۵۰ درهم (۵۶۰۰ تومان) متفاوت اند.

نرخ نول کارت های بدون محدودیت شارژ، در تمام مناطق برابر با ۱۴ درهم (۱۲,۲۰۰ تومان) می باشد.

از نول کارت به هنگام خروج از ایستگاه مترو و اتوبوس استفاده می شود.

هزینه های حمل و نقل درون شهری دبی به صورت خلاصه:

بلیت الکترونیک: نول کارت: ۲ درهم تا ۱۴ درهم

مترو: بسته به نول کارت بین ۲.۵۰ تا ۶.۵۰ درهم یا ۱۴ درهم

تاکسی: از ۱۲ درهم به بالا (حدود ۱۰ هزار تومان)

اتوبوس: ۲ درهم یا ۱۷۰۰ تومان

قایق: ۱ درهم یا ۸۰۰ تومان

مونوریل: ۱۵ درهم یا ۱۳۰۰۰ تومان

اتوبوس آبی: ۲ تا ۵۰ درهم؛ بین ۱۷۰۰ تا ۴۳۰۰۰ تومان

هزینه های هر مورد به صورت تفکیک شده و مفصل در ادامه توضیح داده شده است.

گزینه های حمل و نقل در دبی

مترو: مترو شهر دبی در سال ۲۰۱۰ گشایش یافت و چهار خط قرمز، بنفش، آبی و سبز و ۴۷ ایستگاه دارد. خط قرمز مترو از نزدیک فرودگاه بین المللی دبی شروع شده و با طول ۵۲.۱ کیلومتری تا ساحل جبل علی پیش می رود. در هر ایستگاه مترو، تاکسی و اتوبوس هایی برای رساندن شما به مقصد وجود دارد.

پرداخت هزینه: با قرار دادن نول کارت در دستگاه های خاص در مقصد به تعداد ایستگاه هایی که از قطار استفاده نمودید از شما هزینه کسر می شود. افرادی که کمتر از ۵ سال دارند یا قدشان زیر ۹۰ سانتی متر است و همچنین افراد معلول می توانند به صورت رایگان از مترو استفاده نمایند.

توجه داشته باشید خوردن و آشامیدن در مترو اکیدا ممنوع و دارای جریمه است، حتی نمی توانید در مترو آدامس هم بجوید. همچنین اگر نول کارت شما شارژ نداشته باشد، هزینه نول کارت نامحدود یعنی ۱۴ درهم از شما دریافت می شود. البته اگر مأموران متوجه شوند، ۲۰۰ درهم جریمه خواهید شد.

تاکسیاغلب تاکسی ها در دبی از برند فولکس واگن و دیگر برندهای برتر دنیا هستند. شما می توانید برای گرفتن تاکسی از شماره تلفن ۲۰۸۰۸۰۸ و یا این وبسایت استفاده نمایید و یا سوار تاکسی های گذری شوید. از طریق این وبسایت نیز می توانید نرخ هزینه ی تاکسی را بر حسب کیلومتر محاسبه نمایید، ورودی تاکسی در دبی ۱۲ درهم ( معادل ۱۰۰۰۰ تومان) و تعرفه هر کیلومتر نیز ۲ درهم می باشد.

اتوبوس: در دبی دو نوع اتوبوس خارج شهری و درون شهری وجود دارد؛ اتوبوس های درون شهری با شماره هایی که در قسمت جلوی آن ها نمایش داده می شوند مقصد خود را نشان می دهند و اتوبوس های خارج شهری با مقاصد مشخص می شوند. این اتوبوس ها تمیز، راحت، ارزان و با تهویه مناسب اند.

هزینه اتوبوس ها با کارت های اعتباری پرداخت می شوند و در حدود ۲ درهم (۱۷۰۰ تومان) می باشد. البته اگر در جایی بودید که باجه تهیه بلیت وجود نداشت می توانید به صورت نقدی هم پرداخت کنید.

مونوریل: مونوریل های بدون راننده جزیره نخل جمیرا را به دبی مارینا متصل می کنند. این مونوریل ها تنها دو ایستگاه دارند و کل مسیر را در طی ۵ دقیقه طی می کنند. هزینه سفر یک طرفه مونوریل ۱۵ درهم (۱۳۰۰۰ تومان) و دوسفره ۲۵ درهم (۲۱۰۰۰ تومان) می باشد.

قایق: قایق های چوبی و سنتی در دو مسیر دیرا را به منطقه بور دبی متصل می کنند. هزینه قایق ها ۱ درهم (۸۰۰ تومان) بوده و هزینه قایق دربستی نیز برای هر ساعت ۱۰۰ درهم (حدود ۸۷ هزار تومان) می باشد. همچنین قایق های مدرنی وجود دارد که هزینه آن ها از حداقل ۵۰ درهم شروع می شود. این قایق ها در ساعات ۱۰ تا ۲۲ فعالیت دارند.

اتوبوس آبی: اتوبوس های آبی در ۵ مسیر و روزانه بین ساعات ۶ تا ۲۳ فعالیت دارند. مسیر بی۱: ایستگاه بور دبی تا السخبا، بی۲: الد سعود دبی تا بانیاس، بی۳: ایستگاه السیف تا السخبا؛ بی۴: ایستگاه بور دبی تا پارک آبی کرید؛ بی۵: بین ایستگاه شن داغ و پارک آبی کرید : حرکت هر نیم ساعت

فواصل حرکت در مسیرهای بی۱ و بی۴: هر نیم ساعت و در مسیرهای بی۲ و بی۳: هر ۱۵ دقیقه

هزینه در مسیرهای بی ۱،۲،۳ و ۴ : ۲ درهم (۱۷۰۰ تومان) و در مسیر بی۵: ۵۰ درهم (۴۳۰۰۰ تومان) بزرگسالان و ۲۵ (۲۱۰۰۰ تومان) درهم کودکان تا ۶ سال

می توانید برای پرداخت هزینه از نول کارت استفاده کنید.

۲هزینه های اقامت در دبی

در شهر دبی گزینه های اقامتی متفاوتی با هزینه های مختلف پیش روی شماست:

هتل ها: در دبی طیفی از هتل های لوکس ۵ ستاره تا هتل های ارزان ۱ ستاره وجود دارد. در زیر میانگین قیمت هر نوع هتل در هر شب ارائه شده است.

هتل های ۱ ستاره: میانگبن ۳۱۰ درهم یا حدود ۲۷۰ هزار تومان.

هتل های ۲ ستاره: میانگین ۳۲۴ درهم یا حدود ۲۸۰ هزار تومان

 هتل های ۳ ستاره: با میانگین ۳۶۰ درهم ؛ حدود ۳۱۵ هزار تومان

هتل های ۴ ستاره: با میانگین ۵۰۰ درهم؛ حدود ۴۳۰ هزار تومان

هتل های ۵ ستاره: با میانگین ۹۹۰ درهم ؛ حدود ۸۶۰ هزار تومان

هاستل: در شهر دبی چندین هاستل وجود دارد که میانگین قیمت آنها در حدود ۱۳۰ درهم (۱۱۰ هزار تومان) متفاوت است.

مهمان خانه و آپارتمان: هزینه ‌ها بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات آن متفاوت است. حدود ۶۰۰ هتل آپارتمان در شهر دبی به چشم می خورند که از اقامتگاه هایی لوکس تا جایی مناسب متفاوت اند.

 

۳هزینه‌ های خورد و خوراک در دبی

وعده ها و میان وعده های غذایی در طی سفر از جمله نکات مهم و قابل توجهی اند که نباید از آن غفلت کرد. اگر نخواهید در هتل اقامت کنید، لازم است تا از هزینه محصولات و محل تهیه آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید.

خوراکی های لازم: 

نان (۵۰۰ گرمی): ۴.۶۹ درهم (حدود ۴۲۰۰ تومان)

شیر: هر لیتر ۵.۶۴ درهم (حدود ۵۰۰۰ تومان)

برنج سفید (کیلویی): ۸.۶۹ درهم (حدود ۷۵۰۰ تومان)

تخم مرغ ۱۲ عددی : ۱۰.۹۶ درهم (حدود ۹۶۰۰ تومان)

یک بطری آب ۱.۵ لیتری: ۲.۱۸ درهم (حدود ۲۰۰۰ تومان)

میوه و سبزیجات (۱ کیلوگرم): 

گوجه فرنگی: ۶.۶۹ درهم (حدود ۵۹۰۰ تومان)

پیاز: ۳.۹۴ درهم (حدود ۳۵۰۰ تومان)

سیب زمینی: ۴.۲۳ درهم (حدود ۳۷۰۰ تومان)

کاهو: ۶.۸۳ درهم (حدود ۶۰۰۰ تومان)

سیب: ۸.۷۴ درهم (حدود ۷۷۰۰ تومان)

موز: ۷.۰۸ درهم (حدود ۶۲۰۰ تومان)

پرتقال: ۷.۵۲ درهم (حدود ۶۶۰۰ تومان)

رستوران و فست فودطیف متنوعی از رستوران‌های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها در شهر دبی پیش روی شماست. در زیر متوسط هزینه برای هر مکان ذکر شده است.

رستوران های ارزان قیمت: حدود ۳۰ درهم یا ۲۷ هزار تومان

صرف یک وعده کامل در یک رستوران متوسط قیمت دبی و برای دو نفر : ۱۵۰ درهم یا ۱۳۰ هزار تومان

رستوران های گران قیمت دبی: از ۳۰۰ درهم به بالا ؛ ۲۵۰ هزار تومان به بالا

فست فودهای زنجیره ای مانند مک دونالد و یا فست فودهای مشابه : در حدود ۲۵ درهم یا ۲۲ هزار تومان

۴هزینه های تفریح در دبی

یکی از بیش ترین مواردی که در سفر به دبی برای شما خرج بر می دارد، تفریحات متنوع و هیجان انگیزی در این شهر است که به طور مثال لیستی از پارک های آبی دبی را که پیش تر به شما معرفی کرده ایم، می توانید ببینید. همچنین تفریحاتی چون تور کویر گردی و سافاری و … پیش روی شما قرار دارد. خواندن تفریح در کویر دبی | هیجان میان ماسه ها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

در ادامه میانگینی از هزینه معروف ترین تفریحات دبی را برای شما آورده ایم که البته هر کدام بسته به ساعت و امکانات قیمت متفاوتی خواهند داشت.

هزینه تورهای سافاری و صحراگردی: بین ۱۵۰ – ۲۴۰ درهم، حدود ۱۳۰ تا ۲۱۰ هزار تومان

هزینه تورهای هلی کوپتر سواری: حدود ۶۴۰ هزار تومان

هزینه جت اسکی بسته به زمان: حدود ۳۰۰ تا ۹۰۰ درهم، ۲۶۰ تا ۹۰۰ هزار تومان

هزینه فلای بورد بسته به زمان: حدود ۳۰۰  تا ۸۰۰ درهم، ۲۶۰ تا ۷۰۰ هزار تومان

هزینه های ورودی پارک های آبی دبی:

۱) پارک آبی وایلد وادی : ۲۰۰ هزار تومان

۲) پارک آبی آتلانتیس: ۱۷۵ هزار تومان

۳) پارک آبی آیس لند: ۳۷۹ هزار تومان

۴) پارک آبی واندر لند: ۱۰۰ هزار تومان برای بزرگسالان

۵) پارک آبی دریم لند: ۱۴۰ هزار تومان

۶) پارک آبی اسپلش ان پارتی: ۸۶ هزار تومان

۷) پارک آبی اسپلش پد: ۵۵ هزار تومان

۸) پارک آبی لگولند: ۲۰۰ هزار تومان

۵هزینه‌های سوغاتی و پوشاک در دبی

سوغاتیاز جمله سوغاتی های شهر دبی و امارات می توان به  مجسمه برج خلیفه، خرما، بخور، شکلات شتری، عطر عربی، خنجر، شال ابریشمی و … اشاره کرد. برای اطلاع بیش تر از سوغاتی های این شهر بهترین و معروف ترین سوغات دبی را بخوانید. برای خرید سوغاتی می توانید به مراکز خرید مشهور دبی چون برج خلیفه، ابن بطوطه و مارینا مال بروید. همچنین می توانید با بهترین و معروف ترین مراکز خرید دبی آشنا شوید.

پوشاکقیمت پوشاکِ برند و غیر برند در دبی در برخی موراد بیش تر و گاهی نیز کم تر از پوشاک در ایران است، اما به طور کلی هزینه پوشاک در دبی ۲۰ تا ۳۰ درصد بیش تر از تهران است. به طور مثال یک جفت شلوار جین لویس و یا برندهای مشابه حدود ۱۸۵ هزار تومان، یک پیراهن تابستانه با برندهای زارا و اچ اند ام حدود ۱۲۰ هزار تومان، یک جفت کفش نایک حدود ۳۶۰ هزار تومان و یک جفت کفش مردانه چرم نیز نزدیک ۲۵۰ هزار تومان می باشد.

۶هزینه سرویس موبایل در دبی

در کل در امارات دو اپراتور تلفن همراه وجود دارد که با نام های دو (Du) و اتصالات (Etisalat) فعالیت می کنند.

هزینه هر دقیقه مکالمه با اپراتور اتصالات برابر با ۳۰ فلس و با سیم کارت های دو ۲۵ فلس می باشد که البته به نظر می رسد پوشش و آنتن دهی اتصالات بهتر است.

اگر به هنگام اقامت در کشور امارات و شهر دبی نمی‌خواهید از خدمات رومینگ استفاده کنید، می‌توانید سیم کارت های مخصوص مسافران اپراتور اتصالات و دو را در فرودگاه دبی و یا هتل خود تهیه کنید. هزینه سیمکارت دو ۳۵ درهم (نزدیک ۳۰ هزار تومان) است. البته سیمکارت دو همراه خدمات رایگانی چون ۲۰ دقیقه مکالمه رایگان، ۲۰ پیام رایگان و ۲۰۰ مگ اینترنت همراه می باشد که به مدت ۷ روز اعتبار دارند. همچنین امکان آن را دارید که سیم کارت های دو را در ایران و در شهرهایی مانند تهران، شیراز، مشهد و اصفهان خریداری کنید. هزینه سیم کارت های یک ساله دو با قابلیت شارژ مجدد ۸۱ هزار تومان می باشد.

در جدول زیر لیست هزینه های رومینگ دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در کشور امارات متحده عربی آمده است.

++ هزینه ها برای هر یک دقیقه و به تومان می باشند.

نوع ارتباط

همراه اول

ایرانسل با اپراتور اتصالات

ایرانسل با اپراتور دو

مکالمه داخلی

۳,۵۵۸

۱۰,۰۰۰

۲۰۰۰

مکالمه با ایران

۶,۴۳۰

۱۰,۰۰۰

۲۰۰۰

دریافت مکالمه

۱,۳۹۳ + ۷۰۰

۴۰۰۰

۲۰۰۰

ارسال پیامک

۲,۰۳۶

۲۰۰۰

۱۰۰۰

اینترنت (به ازای هر مگابایت)

۱۰,۰۰۰

۴۴,۰۳۲

۵۰۰

امنیت در طی سفر به دبی

با آن که دبی شهر بسیار گردشگرپذیری است، اما نرخ جرم و جنایت در این شهر بسیار پایین است و طبق آمار و شاخص های جهانی امنیت، کشور امارات متحده عربی در رده ۶۱ دنیا قرار دارد. این بدان معناست که رنک امنیت امارات از کشورهایی چون آرژانتین، عمان، قزاقستان، گرجستان، آمریکا و ایران بهتر است. یکی از دلایل امنیت بالای دبی، شهروندان چند ملیتی این شهر است که در نتیجه اگر مرتکب جرم و جنایتی شوند، بلافاصله از کشور امارات اخراج می شوند.

بنابراین با خیال راحت می توانید برای سفر به شهر دبی برنامه ریزی کنید.

دانستنی هایی از شهر دبی

۱ زبان رسمی دبی عربی است اما زبان انگلیسی هم رواج زیادی دارد. به دلیل مهاجرت زیاد از کشورهای آسیایی به دبی، زبان های هندی، فارسی، بنگالی و چینی هم در میان مردمان دبی استفاده می شود.

۲ اختلاف ساعت شهر دبی با تهران: نیم ساعت جلو است.

۳ دین رسمی این کشور اسلام است و اقلیت های هندو، بهائی، مسیحی و بودایی هم در این شهر زندگی می کنند.

۴ دبی توانسته در بهداشت غذایی و آب به مرحله ی قابل قبولی دست یابد و از لحاظ پزشکی هم در سطح بالایی قرار دارد، دبی می تواند برای توریستان میزبان خوبی از لحاظ بهداشتی و درمانی باشد.

۵ ۵۰ درصد دانش آموزان این شهر از اتباع خارجی هستند، آموزش و پرورش این شهر در سطوح ابتدایی، راهنمایی، متوسطه و دانشگاه پذیرای دانشجویان از ملل مختلف است.

۶– میزان سفر سالانه گردشگران به دبی در سال ۲۰۱۵، ۱۴٫۲ میلیون نفر بود و دبی در این سال به رتبه چهارمین شهر پر بازدید جهان دست یافت.

۷ خدمات پزشکی خوبی در دبی وجود دارد اما به دلیل بالا بودن هزینه های درمانی سعی کنید دارو های ضروریتان را خود ببرید.

بهترین فصل سفر به دبی

از آن جا که دبی در شمال کمربند کویری قرار گرفته است، آب وهوایی استوایی و کویری دارد. این بدان معنی است که در تمام طول سال، در دبی شاهد آب و هوای بسیار گرم و خشکی هستیم.

+ تابستان های این شهر بسیار گرم، خشک و شرجی است و سفر به دبی در این زمان اصلا توصیه نمی شود. بالاترین دمای ثبت شده در این شهر ۵۲ درجه سانتیگراد است.

+ بارش باران در دبی بسیار نادر است و اگر بارشی رخ دهید در طی ماه های آذر تا اسفند می باشد. به طور کلی می توان گفت مجموع بارش باران در دبی ۵ روز در سال است.

+ متوسط دما در زمستان های دبی حدود ۲۵ درجه سانتیگراد، در تابستان ۳۵ درجه سانتیگراد و شب های بخش ساحلی شهر ۱۲-۱۵ درجه سانتیگراد  می باشد.

در نتیجه می توان گفت بهترین زمان سفر به دبی، شش ماهه دوم سال و اوقات سرد نیم کره شمالی می باشد.

دغدغه زبان نداشته باشید!

یکی از متداول ترین  مسئله زبان و چگونگی برقرار کردن ارتباط در کشوری خارجی بوده است. از همین رو مقاله ای کامل درباره انواع و اقسام راه های برقراری ارتباط را برای شما تهیه کردیم و نشان دادیم چگونه می توان زبان کشوری را بلد نبود، به آن کشور سفر کرد و  از سفر خود هم لذت برد.

همان طور که گفته شد، زبان رسمی دبی عربی است اما زبان انگلیسی هم رواج زیادی دارد. به دلیل مهاجرت زیاد از کشورهای آسیایی به دبی، زبان های هندی، فارسی، بنگالی و چینی هم در میان مردمان دبی استفاده می شود.

.

برای “هزینه های سفر به دبی” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت