29

سپتامبر
2017

میکنوس، جزیره بادها در یونان

پست شده به وسیله : اصفهان تور/ 891 0

یونان جزایر رویایی زیادی دارد، جزایری که با ظاهر خاص و منحصربفرد خود آرامشی دلپذیر را  برای شما به وجود می آورند. در جزایر یونان سواحلی زیبا، ساختمان هایی با معماری خاص و غذاهای خوشمزه را در کنار همدیگر دارید.در اصفهان تور نگاهی داریم به این جزیره منحصر به فرد،پس ما را همراهی کنید:

تهیه تور یونان آتن

درباره جزیره میکنوس

میکنوس جزیره ای یونانی و بخشی از شبه جزیره سیکلدیز است که در بین جزایر تینوس، سایروس، پاروس و نکسوس قرار دارد. مساحت این جزیره ۸۵٫۵ کیلومتر مربع است و ارتفاع آن در بالاترین نقطه به ۳۴۱ متر می رسد. طبق سرشماری سال ۲۰۱۱، این جزیره ۱۰۱۳۴ نفر جمعیت دارد که بیشتر آن ها در شهر  میکنوس که در ساحل غربی قرار دارد زندگی می کنند.  این جزیره بهشتی سفید، در قلب شبه جزیره سیکلدیز است و معروف ترین جزیره یونان در جهان می باشد. اسم این جزیره از نام نوه آپولو، میکنوس گرفته شده و به نام جزیره بادها هم شناخته می شود. سفری به این جزیره ترتیب دهید تا در آن جایی را کشف کنید که زرق و برق و سادگی با هم وجود دارد. چه برای گذراندن لحظاتی خوش به این جزیره سفر کنید و چه برای کشف تاریخ و سنت به بازدید این جزیره بروید در هر دو صورت این جزیره رویایی شما را به خواسته خود می رساند. در این جزیره فقط دریا در زیر نور تابش خورشید نمی درخشد بلکه خیابان ها و ساختمان های سفید که از ویژگی های معماری این جزیره هست هم درخششی خیره کننده دارند. سواحل جنوبی این جزیره با شن های نرم تر و آب زلال تر خود سواحل محبوب تری برای شنا هستند. سواحل ornos و psarou از سواحل مورد علاقه خانواده ها می باشند  اما که اگر می خواهید در ساحل تفریحاتی آبی مثل موج سواری، اسکی روی آب و غواصی داشته باشید ساحل psarou بهتر است. اگر ساحلی را دوست دارید که در آن لحظاتی آرامش بخش را بگذرانید و در گوشه ای روی شن ها به آب های نیلگون دریا زل بزنید در این صورت خلیج آرام در ساحل آگراری برای شما بهترین محل است. در این جزیره آسیاب های متفاوت، کلیساهایی پنهان، مغازه ها و کافه های زیادی را می بینید که نمونه آن ها را هرگز در جایی دیگر ندیده اید.

 

چگونه به جزیره میکنوس برویم؟

پروازهای بین المللی به سمت فرودگاه آتن می روند و از آنجا برای رفتن به جزیره میکنوس باید از هواپیما استفاده کنید. اگر می خواهید با کشتی خود را به این جزیره برسانید باید به بندر پیره در استان آتیک یونان بروید و حدود ۵ ساعت بعد به جزیره میکنوس برسید.

 

رفت و آمد زمینی

در شهر میکنوس هیچ ماشینی رفت و آمد نمی کند اما می توانید با پای پیاده همه قسمت های شهررا گشت و گذار کنید. بیشتر هتل ها به سمت فرودگاه ترانسفر دارند و تاکسی ها برای حمل و نقل محلی استفاده می شوند. برای رفت و آمد در بین شهرها هم می توانید از اتوبوس و یا قایق های کوچک استفاده کنید.

 

چه زمانی به جزیره میکنوس برویم؟

در تابستان به ویژه در ماه آگوست (مرداد) جزیره پر از گردشگر است. برای اینکه از جمعیت و شلوغی در امان باشید در بهار و پاییز به این جزیره بروید.  اگر می خواهید در این جزیره غواصی کنید بهترین زمان، ماه سپتامبر (شهریور)  است چون آب شفاف است و درجه حرارت خوبی دارد.

تهیه تور یونان آتن

تهیه و تنظیم : واحد تولید محتوای اصفهان تور

 

.

برای “میکنوس، جزیره بادها در یونان” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت