23

ژانویه
2018

اقامتگاه بوم گردی کیخسرو

پست شده به وسیله : اصفهان تور/ 1008 0

در ادامه مطالبی که در مورد مناطق تفریحی اطراف اصفهان خواندیم اینجا میخواهیم درمورد روستای زیبا و تاریخی چوپانان صحبت کنیم. روستایی زیبا در ۹۵ کیلومتری شهر انارک که به تنهایی دارای جاذبه های تاریخی زیادی میباشد که برای دیدن این مکانها شاید یک روز هم کم باشد. در ادامه با ما در مرکز مشاوره سفر طلوع سفریاد همراه باشید تا در مورد اقامتگاهی صحبت کنیم که میتوانیم در سفر به این روستا در آن سکنی کنیم و از لذت یک شب روستایی بهرمند شویم.

اقامتگاه بوم گردی کیخسرو

روستای چوپانان در فاصله ۹۵ کیلومتری شرق انارک واقع شده دارای جمعیتی حدود ۲۳۰۰ نفر است. در سرشماری سال ۱۳۹۰ شغل عمده اهالی،  کشاورزی  و دامداری و رانندگی کامیون بود. این دهستان از شمال به ریگ جن و استان سمنان و از جنوب به استان یزد از غرب به انارک و از شرق به شهرستان خور منتهی می شود.

در حدود سال ۱۲۸۰ خورشیدی چند نفر از شترداران و صاحبان گله ها تصمیم می گیرند که قناتی در آن منطقه حفر کنند. پس از تکمیل قنات معلوم شد که آب زیادی از قنات بدست می آید و می توان برای کشاورزی نیز از آن استفاده کرد و بدین صورت سنگ بنای روستا گذاشته می شود.

قبل از آن در محل این روستا چاهی بوده است که چوپانها و گله داران و ساربانان برای آب دادن به گوسفندان و شتران خود از آن استفاده می کردند. از جاذبه های منحصر به فرد گردشگری این روستا می توان به حدود صدوبیست بادگیر این روستا ی خشتی زیبا اشاره کرد.

اقامتگاه بوم گردی کیخسرو

جاذبه های گردشگری این دهستان شامل : مسجد جامع چوپانان، امامزاده سید جلال الدین، غار بونو در چوپانان، کاروانسرای عباسی عباس اباد، قلعه کبودان، ریگ جن(کوچه ، چاله ریگها، رشته قناتها)، حوض حاج مدرحیم، حوض ابریشم، کاروانسرای مشجری(منظریه)، بوکند های معدن شیخ، چشمه سارهای گراز ، کشکی، کرسم، حوض شیخ حسن، هِجَرگ، صُوَر، برجکهای باد شکن دشت.

فاصله این روستا تا تهران ۵۳۰ کیلومتر، تا اصفهان ۲۹۰ کیلومتر، تا یزد ۲۰۰ کیلومتر است.

آدرس: ایران – اصفهان – نائین دهستان چوپانان، خیابان شفاء، کوچه مستقیمی، پلاک ۳۶

این اقامتگاه بومگردی را میتوانید در آژانس هواپیمایی طلوع سفریاد رزرو نمائید.

تلفن:۰۳۱۳۲۳۵۲۶۷۳

واحدتولید محتوای اصفهان تور

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.

اولین کسی باشید که برای “اقامتگاه بوم گردی کیخسرو” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کیفیت
قیمت
خدمت