تور کویر ورزنه

تاریخ حرکت

هردوشنبه

تعداد مشاهده

2066

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان

?حرکت : جمعه ۱۹ مهرماه ساعت ۶:۳۰ از ترمینال کاوه و ساعت ۷ صبح از ترمینال صفه
بازگشت : جمعه شب اصفهانیم

♦️فعالیت ها :

?صرف صبحانه در پارک ورزنه
?بازدید از سایت واحه
?تفریحات سایت واحه_سافاری_زیپ لاین_موتورچهارچرخ_شترسواری
?بازدید از گاوچاه
?بازدید از آسیاب شتر
?شب نشینی و موسیقی پس از غروب آفتاب

♦️خدمات :

⚡️یک وعده صبحانه
⚡️یک وعده پذیرایی
⚡️پرداخت ورودی آسیاب شتر
⚡️پرداخت ورودی گاوچاه
⚡️پرداخت ورودی سایت واحه
⚡️بیمه مسیولیت مدنی
⚡️راهنمای رسمی میراث
⚡️اتوبوس توریستی

?قیمت این برنامه شاد بدون ناهار ۷۰/۰۰۰ تومان

تور ورزنه از اصفهان

سفر به ورزنه، نگین شرق اصفهان

 

ورزنه از هشت هزار سال پیش زیستگاه انسان به شمار می‌رود. این شهر، گنجینه‌ای پنهان از جاذبه‌های طبیعی، زیست محیطی، گردشگری و تاریخی همراه با آداب و رسوم، فرهنگ و سنن منحصر به فرد است. از آنجاکه ورزنه، روزگاری سرزمین زرتشتیان بوده است، لذا گویش مردم و روستاهای اطراف آن شاخه‌ای از زبان پهلوی ساسانی و پارسیک جنوبی است.

 

کویر ورزنه

کویر آرامشی دارد که شاید آن را نتوان در هیچ کدام از جلوه های دیگر طبیعت پیدا کرد. جایی که تا چشم کار می کند مناظر یکدستی از شن های کویری را می بینید که غرق در سکوت و آرامش اند. در دل همین کویرهاست که می توانید تفریحات منحصربفردی مثل آفرود، موتور سواری، شتر سواری و … را تجربه کنید و در چشم اندازهایی زیبا عکس هایی را بیندازید که نمونه اش در هیچ جای دیگر پیدا نمی شود.

کویر ورزنه در دسترس ترین کویر به شهر اصفهان است، که فاصله ی این ماسه زار تا اصفهان ۱۱۰ کیلومتر و در ۴۰ کیلومتری روستای قهی که در همین مسیر است، واقع

گردیده برای بازدید از این کویر زیبا.

 

قلعه قورتان

در این نگین شرق اصفهان، آخرین و تنها بازمانده‌ی قلعه‌روستاهای کشور بنا شده است. قلعه قدیمی قورتان با حصارهای کنگره‌دار از خشت و خام، محکم و استوار، عظمتش را به رخ هر هرگز شهر می‌کشد.

 

گاوچاه احیای سنت قدیم آبیاری در ورزنه

بر اساس عکسی که در مسجد جامع اصفهان از گاو چاه وجود دارد، گاو چاه حدود ۶۰۰ سال قدمت دارد و در زمان هایی که در تابستان حدود دو ماه آب نبود، گاوها را به چاه می بستند و از چاه برای آبیاری و شرب، آب می کشیدند؛ این روش نه در اصفهان و نه در هیچ کجای دنیا نظیر و مانند ندارد.