تور کویر ورزنه

آژانس طلوع سفریاد

هردوشنبه

بهترین انتخاب

20598

 

تور یک روزه کویر ورزنه از اصفهان

 

تاریخ حرکت جمعه ۷ اردیبهشت ساعت ۷ صبح

 

✅ خدمات تور

 

🔹 اتوبوس توریستی
🔹صبحانه سلف سرویس ویژه سرد و گرم
🔹 ،بیمه ، لیدر رسمی میراث
🔹 پذیرایی ویژه :   ، عصرانه ویژه گرم

✅ فعالیت های تور :

🔸بازدید از تپه های شنی: آفرود ، موتور چهار چرخ ،شتر سواری ، زیپ لاین که البته هزینه اینا با خود مسافره🔸بازدید از گاو چاه را هم داریم 
🔸 تجهیزات بازی گروهی و دست جمعی : ایونت مافیا

👈 امکان سفارش ناهار هم هست ولی با توجه به اینکه صبحانه را دیر می خوریم و عصرانه همه که برگر داریم فکر نکنم دیگه نیازی به سفارس نهار باشه .

 

هزینه هر نفر : ۵۲۵ تومان

 

تلفن هماهنگی : 09131250221

تور ورزنه از اصفهان

سفر به ورزنه، نگین شرق اصفهان

 

ورزنه از هشت هزار سال پیش زیستگاه انسان به شمار می‌رود. این شهر، گنجینه‌ای پنهان از جاذبه‌های طبیعی، زیست محیطی، گردشگری و تاریخی همراه با آداب و رسوم، فرهنگ و سنن منحصر به فرد است. از آنجاکه ورزنه، روزگاری سرزمین زرتشتیان بوده است، لذا گویش مردم و روستاهای اطراف آن شاخه‌ای از زبان پهلوی ساسانی و پارسیک جنوبی است.

 

کویر ورزنه

کویر آرامشی دارد که شاید آن را نتوان در هیچ کدام از جلوه های دیگر طبیعت پیدا کرد. جایی که تا چشم کار می کند مناظر یکدستی از شن های کویری را می بینید که غرق در سکوت و آرامش اند. در دل همین کویرهاست که می توانید تفریحات منحصربفردی مثل آفرود، موتور سواری، شتر سواری و … را تجربه کنید و در چشم اندازهایی زیبا عکس هایی را بیندازید که نمونه اش در هیچ جای دیگر پیدا نمی شود.

کویر ورزنه در دسترس ترین کویر به شهر اصفهان است، که فاصله ی این ماسه زار تا اصفهان ۱۱۰ کیلومتر و در ۴۰ کیلومتری روستای قهی که در همین مسیر است، واقع

گردیده برای بازدید از این کویر زیبا.

 

قلعه قورتان

در این نگین شرق اصفهان، آخرین و تنها بازمانده‌ی قلعه‌روستاهای کشور بنا شده است. قلعه قدیمی قورتان با حصارهای کنگره‌دار از خشت و خام، محکم و استوار، عظمتش را به رخ هر هرگز شهر می‌کشد.

 

گاوچاه احیای سنت قدیم آبیاری در ورزنه

بر اساس عکسی که در مسجد جامع اصفهان از گاو چاه وجود دارد، گاو چاه حدود ۶۰۰ سال قدمت دارد و در زمان هایی که در تابستان حدود دو ماه آب نبود، گاوها را به چاه می بستند و از چاه برای آبیاری و شرب، آب می کشیدند؛ این روش نه در اصفهان و نه در هیچ کجای دنیا نظیر و مانند ندارد.

.

برای “تور کویر ورزنه و کویر مصر از اصفهان” دیدگاه بگذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*